Dieta "ostatniej szansy" nie jest dla każdego, ale pozwala zrzucić najbardziej oporne kilogramy

Dieta "ostatniej szansy" nie jest dla każdego, ale pozwala zrzucić najbardziej oporne kilogramy Źródło: Unsplash/Siora Photography

Dieta ostatniej szansy to wyzwanie, którego nie każdy będzie w stanie się podjąć, ale jest remedium na problemy z utratą wagi. Polega na bardzo intensywnym ograniczaniu kalorii - to prawdziwy detoks dla organizmu.

Dieta nazywana przez niektórych "dietą ostatniej szansy" to ogromne wyzwanie. Tym, którzy mają trudności ze zrzuceniem kilku ostatnich opornych kilogramów, może pomóc w osiągnięciu wymarzonej wagi, ale wymaga bardzo wielu wyrzeczeń i restrykcyjnego podejścia do jedzenia. Oto, na czym polega ta "ostatnia deska ratunku" dla walczących z nadwagą.

Dieta "ostatniej szansy" wymaga spożywania zadziwiająco małej liczby kalorii dziennie

Jadłospis, który powinni wdrożyć ci, którzy pragną zrzucić najbardziej odporne kilogramy, przewiduje jedynie 800 kcal dziennie. Dieta powinna trwać maksymalnie tydzień, gdyż nie jest to optymalna ilość energii, jaką powinno się dostarczać organizmowi. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dieta, na którą porwą się tylko najbardziej zdesperowani, przez wielu dietetyków nazywana jest wręcz głodówką. Takie ekstremalne odchudzanie może prowadzić do efektu jo-jo i szybkiego powrotu - z nadwyżką - niechcianych kilogramów, ale pozwala też przekonać się, czy przypadkiem problemy ze schudnięciem nie wynikają z czegoś innego, jak z niedostatecznie restrykcyjnej diety.

Dieta 800 kcal - czy i kiedy warto ją zastosować?

Tak ograniczony jadłospis pozwala zrzucić 1-2 kg na tydzień. Podobne efekty można również osiągnąć, stosując zdrową dietę w połączeniu z aktywnością fizyczną, co powinno skutecznie zniechęcić tych, którzy mają czas na ćwiczenia. Należy również liczyć się z tym, że przy tak małej liczbie przyjmowanych kalorii powinno skorzystać się z urlopu. Nie można wówczas wykonywać żadnych prac fizycznych ani umysłowych, gdyż może skończyć się to poważnym uszczerbkiem na zdrowiu.

Dieta 800 kcal przewiduje pięć posiłków składających się głównie z chudego nabiału, produktów pełnoziarnistych, niedużych ilości chudego mięsa, ryb oraz owoców morza. Według dietetyków kalorie powinno rozdysponować się następująco: na śniadanie przeznaczyć 200 kcal, na drugie 80 kcal, spożyć obiad o wartości 280 kcal, podwieczorek 80 kcal oraz kolację o wartości 160 kcal.

Dzisiaj grzeje: 1. Siostra gwiazdora zamordowała staruszkę z zimną krwią. Na jaw wyszły przerażające fakty
2. Najgorszy taniec w historii programu? Już przed występem zalała się łzami, "znaleźliśmy się w tanecznym piekle"

Przy stosowaniu równie intensywnej diety konieczne jest odpowiednie nawodnienie organizmu niegazowaną wodą. Skutkiem ubocznym stosowania tak restrykcyjnego jadłospisu może być spowolnienie metabolizmu, które z kolei prowadzi czasem do efektu jo-jo. Trzeba też pamiętać, że wszystkie diety przewidujące spożycie mniej niż 1000 kcal dziennie mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyrok sądu wbija w fotel. Pozwał za uwiedzenie żony, wygrał fortunę | BiznesINFO
  2. Córka wróciła do domu z płaczem. Dostała skandaliczną uwagę od nauczycielki, matka prawie zemdlała
  3. Zainstalował kamerę i wyszedł. Pies nie wiedział, że się nagrywa. Mężczyzna obejrzał miażdżące serce nagranie, już nigdy nie zostawi zwierzaka samego
  4. Nadejdzie zimna i wietrzna noc. Wedle przepowiedni Ojca Pio wtedy wszystko się zacznie
  5. Panna młoda chciała zadać szyku na swoim ślubie. Została bezlitośnie wyśmiana, "założenie tego to samobójstwo”"

 

źródło: wprost 

Następny artykuł