Efekt diety bananowej przeszedł jej najśmielsze oczekiwania. Przez 12 dni jadła tylko ten owoc

Efekt diety bananowej przeszedł jej najśmielsze oczekiwania. Przez 12 dni jadła tylko ten owoc Źródło: .

Kolejna dieta, o której piszą media na całym świecie. O jednoskładnikowych detoksach słyszeliśmy naprawdę wiele i dotyczyły one różnych produktów. Poznaliśmy już między innymi dietę: jabłkową, ziemniaczaną czy arbuzową. tym razem popularność zyskuje jadłospis oparty na bananach.

Dieta bananowa podbija sieć. Coraz więcej kobiet i mężczyzn chętnie korzysta z kilkudniowego detoksu, który polega na spożywaniu jedynie bananów. Pewna dietetyczka postanowiła wypróbować nową formę oczyszczenia organizmu, a swoimi obserwacjami chętnie podzieliła się z innymi.

Jak wygląda dieta bananowa? 

Najnowsza dieta opiera się spożywaniu tylko tego jednego owocu. Zaleca się jednak, by zarówno detoks bananowy, jak i każdy inny, który przebiega dokładnie tak samo, nie trwał więcej niż kilka lub kilkanaście dni, by nie doprowadzić do niedoborów ważnych składników odżywczych.

Podczas diety bananowej, zważając na kalorykę owocu, która w jednej sztuce wynosi około 100 kcal, spokojnie możemy zjeść około 20 bananów dziennie, co w rezultacie dostarczy nam około 2000 kcal. Łatwo można podzielić wszystko na 5 posiłków, dzięki czemu na każdy z nich będzie przypadało po 4 owoce. Choć zaleca się jedzenie wyłącznie bananów, swoją dietę można wzbogacić o sałatę, zielone warzywa czy wodę kokosową.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Efekty diety już po kilku dniach 

Yulia Tarbath jest dietetyczką, która postanowiła sprawdzić działanie diety bananowej przez 12 dni. Jak wyznaje, szybko zauważyła pierwsze efekty - jej układ pokarmowy zaczął lepiej pracować, zniknęły wzdęcia i bóle brzucha. Co najważniejsze, Tarbath mogła cieszyć się piękną, lśniącą cerą. Skóra stała się miękka i nawilżona. Ponadto, dietetyczka zauważyła, że zaczęła mniej się stresować, a przede wszystkim zrzuciła kilka kilogramów.

Yulia przyznała, że z całą pewnością poleca detoks bananowy, jednak zwraca uwagę, by nie trwał on za długo oraz by wcześniej skonsultować się z lekarzem i potwierdzić, że nie ma żadnych przeciwwskazań przed jej zastosowaniem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Królowa Elżbieta II zrobiła coś tak szokującego, że król Arabii Saudyjskiej prawie dostał zawału. Pospadacie z krzeseł, gdy się dowiecie, co zrobiła
  2.  Przed śmiercią Anna Przybylska miała jedno życzenie. Jej przyjaciółka po latach zdecydowała się o tym opowiedzieć. Będziecie płakać
  3. Mąż przypadkiem nagrał żonę. Czegoś tak dziwnego nie widział świat, chodzi o opiekę nad dzieckiem
  4. Lepiej przełóżcie plany na urlop. Jasnowidz Jackowski mówi, co wydarzy się już za parę dni, to straszne
  5. Do seniorów trafią ogromne pieniądze. Kwoty zwalają z nóg, a dojdzie do tego już wkrótce
  6. Pies był uwiązany na łańcuchu przez 10 lat. Jego reakcja, gdy został uwolniony miażdży serce

Źródło: wp 

Następny artykuł