Dietetycy zabierają głos. Jeśli chcesz schudnąć, wystarczy że przestaniesz sięgać po kilka produktów

Dietetycy zabierają głos. Jeśli chcesz schudnąć, wystarczy że przestaniesz sięgać po kilka produktów Źródło: Unsplash/Louis Hansel

Dieta wszystkim kojarzy się z niezliczonymi wyrzeczeniami, żmudnym liczeniem kalorii i nerwowym spoglądaniem na wagę. Dietetycy postanowili przerwać milczenie i wskazali kilka produktów, których wycofanie z jadłospisu gwarantuje utratę wagi - bez zbędnego wysiłku czy męczącego wyliczania każdego posiłku.

Dieta to wyzwanie, z którym niejednemu przyszło się w życiu zmierzyć. Często zdarza się, że jej radykalna zmiana, a potem powrót do starych nawyków skutkuje tak zwanym efektem jo-jo, to jest szybkim przybraniem na wadze, nieraz przekraczającym ilość zrzuconych kilogramów. Jak się jednak okazuje, istnieje sposób na to, aby bez zbędnego liczenia kalorii i obsesyjnego myślenia o składnikach stracić na wadze. Sekretem podzielili się ostatnio dietetycy. To lista produktów, które należy bezwzględnie wyeliminować z jadłospisu. Niektóre mogą zaskoczyć nawet najbardziej zatwardziałych zwolenników odchudzania.

Dieta nie będzie działała, dopóki nie przestanie się jeść tych produktów

Lista, którą przygotowali dietetycy nie powala swoją długością. Chociaż nie jest skomplikowana, początkowo wycofanie niektórych produktów z jadłospisu może sprawić niektórym spore trudności. Nie warto jednak się poddawać - jak zapewniają specjaliści, to klucz nie tylko do uzyskania wymarzonej sylwetki, ale także do pozostania w wyśmienitym zdrowiu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pierwszym ze składników, który nie powinien znajdować się w jadłospisie nikogo, kto próbuje jeść świadomie, jest rafinowana mąka. Niestety można ją znaleźć w prawie każdym popularniejszym produkcie, na przykład w makaronie. Problem z rafinowaną mąką polega na tym, że jest ona praktycznie pozbawiona błonnika i innych substancji odżywczych, w związku z czym spożywając ją, je się tzw. "puste kalorie".

Kolejnym składnikiem, który warto ograniczyć są wędliny i mięsa przetworzone, tj. na przykład konserwy. Chociaż mogą wyglądać apetycznie, w dużej części składają się ze skrobi i innych dodatków utrzymujących ich świeżość.

Nie każdy powinien pić odtłuszczone mleko

Jednym z najbardziej zaskakujących produktów na liście jest odtłuszczone mleko. Chociaż niektórzy próbują w ten sposób ograniczać kalorie, tak naprawdę tłuszcz, który się w nim normalnie znajduje zastępowany jest cukrem. A jak wiadomo, im mniej cukru w diecie, tym lepiej. To właśnie cukier jest kolejnym produktem, którego warto pozbyć się z diety. Oczywiście nie sposób kompletnie go uniknąć - ale należy pamiętać, że ten, który znajduje się np. w owocach jest o wiele zdrowszy niż ten, który wypija się wraz z napojami gazowanymi.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. Kiedy strażacy odkopali 9-letnią dziewczynkę, już nie żyła. Ale to, co znaleźli pod jej ciałem, ścisnęło ich za gardło

Na sam koniec należy też wspomnieć o znanym wrogu odchudzania, czyli alkoholu. Nawet jeżeli lampka czerwonego wina może przyspieszyć metabolizm i pozytywnie wpłynąć na krążenie, spożywanie alkoholu zazwyczaj oznacza również "zagryzanie" - i to przekąski są wówczas największym niebezpieczeństwem dla szczupłej talii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl w sobotę przeżyje szturm. Sieciówka rzuci prawdziwy HIT
  2. Na weselu sześciu policjantów otoczyło nagle pana młodego. Goście nie mogli uwierzyć w to, co się stało później
  3. Jeden mężczyzna i dwie panny młode. Historia tego zdjęcia rozdziera serca, nie mogli powstrzymać łez
  4. Na widok grobu księżnej Diany robi się słabo. Rodzina królewska ukryła ciało, spoczywa w innym miejscu, niż wszyscy myślą
  5. Zapłaciła 800 zł za wymarzony tort na wesele. Odebrała go i zaczęła płakać, reakcja cukierni powala na kolana

źródło: super express

Następny artykuł