5 banalnie prostych i szybkich ćwiczeń, dzięki którym pozbędziesz się drugiego podbródka. Powalające efekty w krótkim czasie

5 banalnie prostych i szybkich ćwiczeń, dzięki którym pozbędziesz się drugiego podbródka. Powalające efekty w krótkim czasie Źródło: pexels.com/Valeria Boltneva

Dieta odchudzająca to jedyny skuteczny sposób na pozbycie się tu i ówdzie kilku centymetrów. Niektóre części ciała jednak są zbudowane w taki sposób, że czasem nawet dieta nie pomaga w takim stopniu, jakiego oczekujemy.

Dieta, która odchudzi każdy skrawek naszego ciała w szybki i prosty sposób, nie istnieje. We wszystko trzeba też włożyć trochę wysiłku oraz wyrzeczeń. Tak jest również w przypadku pozbywania się drugiego podbródka.

Nie tylko dieta pomoże - te ćwiczenia są warte uwagi

Podwójny podbródek najczęściej jest przykrym skutkiem nadprogramowych kilogramów. Można go zmniejszyć za pomocą diety, a dzięki ćwiczeniom efekt będzie jeszcze bardziej zauważalny. Trzeba też pamiętać, że niektórzy mają genetyczne predyspozycje do podwójnej i wiszącej brody. Takie osoby będą musiały częściej wykonywać poniższe ćwiczenia.

Na sam początek warto rozluźnić mięśnie podbródka. Należy szeroko otworzyć usta, dolną wargę odchylać do wnętrza ust, a następnie zamknąć usta, szczękę "odchylając" do środka. Ruchy muszą być wykonane powoli i dokładnie. Pozwoli to rozgrzać i zrelaksować mięśnie. To pierwsze ćwiczenie, od którego należy zacząć.

Sposób na pozbycie się drugiego podbródka

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kolejnym ćwiczeniem jest tak zwane całowanie sufitu. Należy odchylać głowę do tyłu, robiąc jednocześnie "dziubek" tak, jakby chciało się pocałować lampę nad sobą. Dzięki temu mięśnie nabiorą sztywności i skuteczności.

Trzecie ćwiczenie to dotykanie językiem nosa. Wysuwając język i próbując dotknąć nim nosa poczujemy, jak pracują mięśnie szyi i podbródka. Aby się przekonać, wystarczy podłożyć rękę pod brodę.

Dzisiaj grzeje: 1. Danuta Wałęsa wyjawiła PRAWDĘ! Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się co naprawdę myśli o Agacie Dudzie

2. Jacek Rozenek przeszedł drugi udar. Lekarze nie mieli dla niego dobrych wieści

Pięści pod brodą nie zawsze muszą oznaczać bójkę. Zaciśnięte pięści wystarczy ułożyć ściśle pod podbródkiem, a potem wesprzeć go na nich. Dolna szczęka musi poruszać się w dół, a pięści trzeba dociskać do góry. Ćwiczenie wykonane kilkanaście razy pomoże wzmocnić mięśnie przez stawianie im oporu.

Ostatnim ćwiczeniem jest modelowanie owalu twarzy. Podczas obrotu głową w lewo trzeba wysunąć dolną szczękę jak najbardziej do przodu. Po wyczuciu oporu należy powtórzyć czynność, tym razem z obrotem w prawo i tak kilkanaście razy. Wysuwając szczękę, warto pozostać w tej pozycji przez kilka sekund.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masowo wycofują popularny bulion ze sprzedaży. Kawałki SZKŁA wykryte w daniu
  2. Ojciec piątki dzieci zrobił badania DNA. Był ZSZOKOWANY ich wynikami, szybko pożałował
  3. Została mamą pierwszych na świecie siedmioraczków. Po 20 latach nie tylko dzieci się zmieniły, ale i ona
  4. Para uprawiała miłość podczas skoku ze spadochronem. Ale jak wylądowali wcale nie było im już do śmiechu
  5. To nagranie pokazuje, dlaczego kierowcy muszą bardzo uważać na stacji benzynowej. Są w poważnym niebezpieczeństwie

Źródło: Lolmania

Następny artykuł