Nie używaj tego dezodorantu! Jest rakotwórczy

Nie używaj tego dezodorantu! Jest rakotwórczy Źródło: Fot. Pixabay

Dezodorant prostą drogą do zachorowania na raka? Choć brzmi to niebywale, tak właśnie może się stać. Okazuje się, że koncerny wykorzystują do produkcji swoich dezodorantów niezdrowe i rakotwórcze składniki. Czym nas trują? Nie uwierzycie.

Dezodorant jest obowiązkowym produktem w każdej kosmetyczce - to nie powinno podlegać wątpliwościom. Gorzej, jeśli taki produkt szkodzi, zamiast pomagać. Na co powinniśmy uważać przy wyborze właściwego kosmetyku? Na co zwracać uwagę, jeśli chcemy zachować nie tylko piękny zapach, ale i zdrowie?

Dezodorant z kwiatowymi esencjami i aluminium

Eksperci uczulają, aby przy wyborze swojego kosmetyku kierować się nie zapachem, nie ładnym kształtem opakowania, a przede wszystkim dobrym składem. Szczególnie uważać trzeba na związki glinu, które pod ta niepozorną nazwą kryją w sobie niezwykle szkodliwe aluminium.

Aluminium świetnie spełnia się w roli blokera, bowiem oddziaływuje na przewody potowe, przez co pachy pozostają suche przez cały dzień, albo i dłużej. Niestety, mimo iż brzmi to korzystnie, w rzeczywistości może mieć tragiczne skutki. Szkodliwe związki są przez ludzką skórę wchłaniane bardzo szybko, przez co najzwyczajniej w świecie działają toksycznie na organizm.

 

Chroń swoje piersi - wybieraj kosmetyki z głową

Związki glinu mogą sprzyjać tworzeniu się komórek raka piersi. Czy możemy zrobić coś, aby ograniczyć ryzyko? Owszem, wystarczy, że nie będziemy aplikować dezodorantu kilka razy dziennie i ograniczymy się do tej czynności tylko raz, rano.

Ponadto nie używajmy tego typu kosmetyków od razu po depilacji, ponieważ wtedy nasza skóra jest wrażliwa i osłabiona, a co za tym idzie szczególnie podatna na niekorzystny wpływ szkodliwych składników.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Poza związkami glinu niebezpieczne mogą być dla nas również: parabeny, ditlenki krzemu (silica), a także talk. Aby zachować zdrowie i życie, najbezpieczniej jest celować w kosmetyki naturalne. Bezpieczny dezodorant można zrobić nawet w domowym zaciszu, a w Internecie można znaleźć bardzo dużo przepisów na tego typu wyroby. Wybierajmy mądrze.Najlepsze newsy dnia:

  1. Po porodzie lekarze robią to bez wiedzy pacjentki. „Szew mężowski” ma bolesne skutki
  2. Naukowcy nie mają wątpliwości: Zginą 153 miliony ludzi
  3. Gwiazdor TVN ujawnia kulisy swojego przejścia do Polsatu. Zaskakujące słowa
Następny artykuł