Gdy rzucisz ten szkodliwy nałóg już po 48 godzinach poczujesz niesamowitą poprawę. A to dopiero początek pozytywnych zmian

Gdy rzucisz ten szkodliwy nałóg już po 48 godzinach poczujesz niesamowitą poprawę. A to dopiero początek pozytywnych zmian

Detoks od papierosów to bardzo dobry pomysł. Niestety, decyduje się na niego bardzo niewielu palaczy, nad czym wciąż ubolewają lekarze. Uzależnionych ciężko jest zniechęcić do palenia strasząc śmiercią i chorobami. O wiele lepszym czynnikiem motywacyjnym jest wizja szybkiej gratyfikacji, jaką otrzymują palacze w postaci stopniowego odzyskiwania utraconego zdrowia wraz z upływającym czasem dzielącym nas od ostatniego papierosa. Pierwszą pozytywną reakcję organizmu można poczuć już po 48h.

Detoks od papierosów przydałby się każdemu palaczowi. Co drugi palacz, jak mówią statystyki, próbował rzucić papierosy chociaż raz w życiu - z miernym skutkiem. Często przed porzuceniem zgubnego nałogu powstrzymuje palaczy brak odpowiedniej motywacji. Ta bierze się z braku świadomości. Warto wiedzieć, że pierwsze efekty po rzuceniu palenia możemy odczuć już po zaledwie 48h.

Detoks od papierosów - zdrowie znacznie poprawi się już po dwóch dniach

Każdy wie, że papierosy są bardzo niezdrowe dla naszego organizmu. Wpaja się to nam od dziecka. Pomimo tego rocznie miliony osób na świecie choruje na raka płuc. Jeśli jednak rzucimy palenie przed 40-stką, skutecznie uchronimy się przed wspomnianym nowotworem, a także przed innymi chorobami związanymi z układem krwionośnym.

Co się dzieje po rzuceniu palenia? Zaledwie po 48h zmysły takie jak smak, a także węch odzyskują swoją dawną sprawność. Jeśli więc wydawało ci się wcześniej, że wszystkie potrawy, które spożywasz, smakują tak samo, teraz możesz jedząc je odczuć wyraźną różnicę. W rzeczywistości za ten efekt iluzji odpowiadały papierosy. Już po 24h ryzyko zawału serca mięśniowego, który u palaczy może wystąpić nagle, zmniejszy się o kilkanaście procent.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Największe efekty przychodzą jednak dopiero później. Po roku od niepalenia ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienną serca spadnie o 50% w stosunku do innych palaczy. Po zaledwie 9 miesiącach powinien ustąpić uporczywy kaszel, a także duszności spowodowane słabą kondycją i osłabionymi płucami. Po dziesięciu latach natomiast zapadnięcie na wszystkie choroby typowe dla palaczy spadnie niemal do zera - w porównaniu do nadal palących, a więc będzie wynosić mniej więcej tyle samo, ile u zdrowych ludzi. W skrócie - warto rzucić papierosy jak najszybciej. Pierwsze efekty zaskoczą każdego już po pierwszych dniach!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazdor "Na Wspólnej" zmarł w samotności i zapomnieniu. Okoliczności jego śmierci do dziś są zagadką
  2. Nie żyje Wanda. Była jedną z największych polskich wokalistek. Przegrała z OKRUTNĄ i bezlitosną chorobą. Miliony Polaków są w rozpaczy
  3. Oczy wam wyjdą z orbit. Kasia Cichopek szaleje w prześwitującej sukience, nie miała na sobie stanika (FOTO)
  4. Dieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolana
  5. Pies zjadł popularny smakołyk. Kilka dni później już nie żył
  6. Zmarła dwa tygodnie przed ślubem. Chwilę po śmierci mężczyzna znalazł w jej telefonie zdjęcie
  7. Straszna wizja Jana Pawła II. Płakał i błagał o ratunek. "Z Polską staną się straszne rzeczy"
  8. Wczasowicze wstrząśnięci. Nagle z popularnego polskiego jeziora zaczęły wyłaniać się nagrobki

Źródło: Onet

Następny artykuł