Wyciskasz wągry? Dermatolog ostrzega, popełniasz ogromny błąd

Wyciskasz wągry? Dermatolog ostrzega, popełniasz ogromny błąd Źródło: instagram/cosmetologist_ny/

Dermatolog wie najlepiej, co dla skóry człowieka może być najlepsze, a co najgorsze, i przede wszystkim, co jest rzeczą normalną, a co nie. Choć o największych błędach w kwestii dbałości o skórę, mówi się niezwykle często, spore grono osób wciąż powiela jeden z najgorszych.

Niejeden dermatolog zapewne załamuje ręce, gdy słyszy o wyciskaniu wągrów. Trzeba przyznać, że z pewnością znalezienie kogoś, kto praktykuje tę czynność, nie byłoby wcale trudne, co jeszcze bardziej martwi lekarzy. Okazuje się, że wyciskanie ich zasłużyło na miano błędu nie tylko z powodu możliwych blizn czy zakażeń, jest bowiem coś jeszcze, o czym zapewne niewielu wiedziało. 

Jeśli wyciskasz wągry koniecznie dowiedz się, co na ten temat myśli dermatolog 

Ekspertka w tej dziedzinie, Michelle Cashen twierdzi, że coraz więcej osób wyciska wągry na swojej twarzy, choć tak naprawdę często te uporczywe czarne kroki na nosie, czole czy policzkach, nie muszą nimi być. Co najważniejsze, jeśli błędzie uznamy je za wągry, po czym zdecydujemy się je wycisnąć, możemy popełnić najgorszą z możliwych decyzji. 

Dermatolog uważa, że czarne kropki mogą być tak naprawdę "włóknami łojowymi", które wcale nie są szkodliwe, a o wiele bardziej niekorzystne dla nas może być właśnie ich wyciskanie, a wszystko dlatego, że mają one nawilżać skórę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Nawilżenie odbywa się właśnie poprzez włókna łojowe, będące małymi włosami, które działają jak most i pomagają transportować olej na powierzchnię skóry. Nadużywanie agresywnych produktów, które nie zapewniają wystarczającego złuszczenia, spowoduje większą akumulację oleju, co w konsekwencji doprowadzi do rozszerzenia porów - tłumaczy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje mąż uwielbianej polskiej gwiazdy. Zmarł po ciężkiej i długiej chorobie

2. Nie żyje gwiazda polskiego "Mam Talent". Druzgocące wiadomości obiegły media

Cashen podkreśla również, że zaskórniki najczęściej pojawiają się w różnych miejscach, dlatego pojawiające się wciąż na nosie czy czole "wągry" najprawdopodobniej wcale nimi nie są. Najlepszym rozwiązaniem zatem jest konsultacja ze specjalistą, nim samemu postawi się diagnozę. Ekspert może zalecić odpowiednią pielęgnację, przepisując najlepsze preparaty, lub zwyczajnie podpowie, jak obchodzić się z małymi kropkami i czym one właściwie są. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta współżyła ze swoim psem. Ale jeszcze gorsza jest rzecz, którą zrobiła po stosunku własnym dzieciom
  2. Na jaw wychodzą kolejne, porażające kulisy morderstwa Filipka. Ojciec chłopca przed śmiercią szukał pomocy na policji, ale to nie wszystko
  3. Co mówi o Tobie kształt małego palca? Będziesz zdumiony, jakie cechy ujawnia, nawet te, do których w życiu się nie przyznasz
  4. W Radio Maryja odlecieli. "Tadeusz Rydzyk nowym wyklętym"  
  5. 2 mln Polaków w ŚMIERTELNYM niebezpieczeństwie. W lekach wykryto trutkę na szczury

Źródło: wirtualna polska 

Następny artykuł