Jak informuje „Der Spiegel” Niemcy przywrócą kontrolę na południowej granicy i zawieszą Układ z Schengen. Decyzja została podjęta w związku z kryzysem imigranckim w Niemczech. Ma to być rozwiązanie tymczasowe.

1 września informowaliśmy, że Angela Merkel stwierdziła, iż strefa Schengen, która umożliwia podróżowanie przez granice państw członkowskich układu bez kontroli, nie będzie mogła dalej istnieć, jeśli europejskie kraje nie zdecydują się na przyjęcie imigrantów, którzy masowo ściągają do Niemiec.

Kanclerz Merkel mówiła, że decyzja o przywróceniu kontroli na unijnych granicach nie przyjdzie jej łatwo, aczkolwiek może nie być innego rozwiązania. Jest niepocieszona faktem, że państwa europejskie nie chcą partycypować w podziale imigrantów, przerzucając całą odpowiedzialność na Niemcy. Merkel uważa, że Europa nie zachowuje się „solidarnie”. Wcześniej w podobnym tonie wypowiadał się niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere.

Der Spiegel informuje, że rząd federalny Niemiec chce tymczasowo zawiesić Układ z Schengen. Funkcjonariusze policji są masowo przenoszeni na południe, gdzie mają zamknąć granice.

– W reakcji na kryzys migracyjny rząd federalny Niemiec, według informacji uzyskanych przez portal Spiegiel Online, chce tymczasowo zawiesić Układ z Schengen” – pisze Der Spiegel.

Jedną z przyczyn zamknięcia południowej granicy jest fakt, że w Monachium, do którego przybyły tysiące imigrantów, nie ma już wolnych miejsc noclegowych. Burmistrz Dieter Reiter prosił Angelę Merkel o pomoc.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: Der Spiegel, pikio.pl, niezależna.pl

...

Zobacz również

Zobacz również