W partii Razem drżeli ze strachu. Związane jest to bowiem z wnioskiem o delegalizację ugrupowania. Prokuratura podjęła decyzja co do dalszego istnienia formacji.

Do Prokuratury Krajowej wpłynął wniosek o delegalizację partii Razem złożony przez Stowarzyszenie Koliber oraz Stowarzyszenie Młoda Prawica. Prokuratorzy rozpatrzyli sprawę.

Prokuratura zajęła się Partią Razem

Na temat podjęcia czynności zmierzających do rozstrzygnięcia powyżej wspomnianego wniosku informacje przekazał Robert Hernand piastujący funkcję zastępcy prokuratora generalnego.

– Nadmieniam, że w piśmie z dnia 23 stycznia 2018 r. pochodzącym od Stowarzyszenia Koliber i Stowarzyszenia Młoda Prawica, organizacje te domagały się ponadto podjęcia działań w celu skierowania do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o stwierdzenie niekonstytucyjności celów i działalności partii politycznej Partia Razem. W tym zakresie prowadzone są obecnie czynności w Biurze Spraw Konstytucyjnych Prokuratury Krajowej – oświadczył Hernand.

Co dalej z partią?

Partia Razem ogarnięta była strachem. Prokuratura miała bowiem zdecydować o być, albo nie być ugrupowania. Teraz politycy tej formacji mogą odetchnąć z ulgą. Decyzja podjęta bowiem przez prokuratorów jest satysfakcjonująca dla partii Razem.

– Nie ma podstaw do delegalizacji partii Razem. Rozpoznając wniosek o delegalizację Partii Razem, Prokuratura Krajowa dokonała skrupulatnej analizy jej celów i działalności. Obejmowała ona oficjalne dokumenty, jak statut, deklaracja programowa i program wyborczy, a także konkretne przejawy działalności partii, m.in. publiczne wystąpienia jej przedstawicieli. Zapoznano się również z ogólnodostępnymi publikacjami zawierającymi stanowiska prezentowane w imieniu tego ugrupowania, a dotyczące m.in. kwestii historycznych – Poinformowała PK.

Zdaniem prokuratorów Partia Razem nie naruszyła 13 artykułu konstytucji, z godnie z którym zakazane jest istnienie partii promujących totalitaryzmy. PK uznała, że formacja, której twarzą jest Adrian Zandberg potępia reżimy totalitarne.

Proponowane linki:

1. Z ostatniej chwili: Dramat Partii Razem, Duda podpisał bezwzględną ustawę

2. Szokujący efekt bojkotu Cisowianki. Partia Razem nie dowierza (FOTO)

6 niewygodnych faktów, o których Adam Michnik woli dziś nie mówić

8 faktów, których o. Rydzyk woli nie ujawniać [ZDJĘCIA]

Źródło: wmeritum.pl