"Dekalog jest warunkiem cywilizacji życia". Chrześcijański Kongres Społeczny przygotował deklarację

"Dekalog jest warunkiem cywilizacji życia". Chrześcijański Kongres Społeczny przygotował deklarację Źródło: extranews.ro

Dekalog, czyli zbiór dziesięciu przykazań Bożych, stanowi jeden z fundamentów chrześcijaństwa. Przypominają o tym przedstawiciele Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego, stojący w ostrej kontrze do zwolenników i osób o orientacji LGBT.

Dekalog i przestrzeganie dziesięciu przykazań Bożych wybrzmiewają dziś ze strony Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego, organizatora niedzielnego "Marszu Życia".

ChKD przygotował w tym celu specjalną deklarację, która wzywa władze państwowe do "wyraźnego umocnienia prawa do życia", co sprowadza się w praktyce do zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Rozchodzi się o projekt „Zatrzymaj aborcję”.

Dekalog warunkiem rozwoju cywilizacji. Kongres ostro atakuje zwolenników aborcji i LGBT

Deklaracja Kongresu trafiła już do Polskiej Agencji Prasowej. Jej autorzy, jak pisze portal wPolityce.pl zaznaczają, że ”życie nie jest wartością ostateczną”, ale - za słowami papieża Polaka Jana Pawła II - "wartością przedostateczną". Wyrazisty akcent pada też w kontekście rodziny jako podstawowej komórki społecznej - nie jest to prywatny związek, a "wspólnota, od której zaczyna się społeczeństwo i bez której społeczeństwo się rozpada”.

Autorzy deklaracji postulują, by budować ojczyznę na "fundamencie Dekalogu, bo tylko w tym jest życie naszego narodu".

- Dekalog nie jest opinią, jest zbiorem zasad życia, jest warunkiem cywilizacji życia - podkreślają.

Członkowie ChKS apelują również o "walki z przestępczością aborcyjną, a także do niezwłocznego wypowiedzenia genderowej konwencji stambulskiej". Ich przekaz skierowany jest też konfrontacyjnie wobec środowisk LGBT, głównie w kontekście podpisania deklaracji warszawskiej przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Krytyce podlegają też "antywychowawcze zalecenia WHO", które swego czasu podnosili politycy partii rządzącej. 

źródło: wPolityce

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News