Senyszyn publikuje "Dekalog prezydenta PiS": "Czcij Prezesa twego i partię twoją"

Senyszyn publikuje "Dekalog prezydenta PiS": "Czcij Prezesa twego i partię twoją" Źródło: źródło: wikimedia.org

Będąca członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej Joanna Senyszyn opublikowała na swoim blogu wpis, w którym "usprawiedliwia" prezydenta Dudę. Senyszyn na blogu zamieściła bowiem "Dekalog prezydenta PiS", według którego ma działać Andrzej Duda.

Senyszyn na samym początku swojego wpisu zamieściła wyjaśnienia dotyczące celu, w jakim dane słowa publikuje. Jej zdaniem, "upublicznienie dekalogu ma ukrócić krytykę, która spada na prezydenta Dudę".

"Upublicznienie niniejszego Dekalogu ma na celu ukrócenie krytyki, która bezlitośnie spada na nieszczęśnika Dudę ze strony profesorów prawa, prezydenta Obamy, Komisji Europejskiej, szwagra, Parlamentu Europejskiego, KOD-u, Polaków gorszego sortu, lewaków, komuchów, małp w czerwonym itp., itd. Wszyscy muszą wreszcie zrozumieć, że Andrzej Duda postępuje zgodnie z Dekalogiem prezydenta PiS" - pisze Senyszyn.

Pod wstępem była posłanka na Sejm zamieszcza "Dekalog prezydenta PiS", wedle którego ma działać Andrzej Duda. Jak to określiła, "kto się najął na prezydenta PiS, musi tańczyć, jak Prezes zagra".

"Jam jest Pan, Prezes twój, który cię wywiódł z ziemi brukselskiej, z domu parlamentarnej niewoli.

1. Nie będziesz miał Prezesów cudzych przede mną. 2. Nie będziesz wzywał imienia Prezesa twego nadaremno. 3. Pamiętaj, abyś dzień urodzin bliźniaków święcił. 4. Czcij Prezesa twego i partię twoją. 5. Zabijaj Konstytucję RP, demokrację, Trybunał Konstytucyjny i wszystko, co Prezes twój każe. 6. Nie utrzymuj stosunków z gorszym sortem Polaków. 7. Nie kradnij Prezesowi twemu pierwszeństwa. 8. Mów fałszywe świadectwo przeciw przeciwnikom Prezesa twego i partii twojej. 9. Nie pożądaj stanowiska Prezesa twego. 10. Ani żadnej rzeczy, która jego jest".

Ostatnie słowa we wpisie Senyszyn zaprzeczają, jakoby "Dekalog prezydenta PiS" w jakimkolwiek stopniu miał być podobny do Dekalogu katolickiego - "Wszelkie podobieństwo do Dekalogu Kościoła katolickiego jest przypadkowe".

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: senyszyn.blog.onet.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News