Uwaga warszawiacy, zaczęło się! Jutro NIE dotrzecie do pracy, to będzie katastrofa

Uwaga warszawiacy, zaczęło się! Jutro NIE dotrzecie do pracy, to będzie katastrofa

Defilada wojskowa z okazji Święta Wojska Polskiego przejdzie przez Warszawę inną trasą niż dotychczas. Jak co roku natomiast pojawią się utrudnienia w ruchu, kłopoty z przedostaniem się w niektóre dzielnice Warszawy oraz opóźnienia komunikacji miejskiej i korki. 

Wielka Defilada Niepodległości przejdzie ulicami Warszawy. Historyczny przemarsz w tym roku poprowadzony będzie jednak inaczej niż dotychczas i nie jest to jedyny fakt, który wyróżnia ją na tle poprzednich - w tym roku świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Jedno natomiast z pewnością pozostanie niezmienne - będą utrudnienia w ruchu, kłopoty z przedostaniem się w różne miejsca stolicy oraz duże opóźnienia w komunikacji miejskiej.

Defilada w Święto Wojska Polskiego pójdzie nową trasą

W tym roku wyjątkowo zmieniona została trasa, którą poruszać się będzie defilada. Nie pójdzie ona Alejami Ujazdowskimi, jak to było w zwyczaju, ale skieruje się na Wisłostradę. Wszystkie formacje zgrupować się mają na trasie między skrzyżowaniem z Krasińskiego, aż do mostu Gdańskiego. Prezydent Andrzej Duda wraz z Mariuszem Błaszczakiem oraz przedstawicielami Sejmu i Senatu RP przejmą defiladę przy parku fontann wodnych. Cały przemarsz podzielony będzie na trzy części - pieszą, pojazdów oraz defiladę historyczną. Obecna będzie również część lotnicza składająca się z jednostek Sił Powietrznych i lotnictwa Wojsk Lądowych.

Utrudnienia w ruchu

Wszyscy, którzy nie prześledzą uważnie spisu zamkniętych ulic, jutro do pracy nie dotrą. Utrudnienia w ruchu drogowym występować będą nie tylko w środę 15. sierpnia, ale również przez całą noc poprzedzającą wydarzenia. Główna defilada idąca Wisłostradę rozpocznie się o godzinie 13:00, jednak utrudnienia pojawią się już we wtorek od godziny 23:00, a więc od teraz. Zamkniętych zostanie wiele ulic, m. in. Krasińskiego od ul. Czarnieckiego do Wisłostrady, Krajewskiego od ul. Zakromczyskiej, Wenedów, R. Sanguczki, Boleść od ul. Bugaj, Mostowa, Wodna i P.A. Steinkellera, Grodzka od al. "Solidarności", Nowy Zjazd, Karowa od ul. Browarnej, Lipowa, Dobra od ul. Krajowej do ul. Lipowej, Wybrzeże Kościuszkowskie między tunelem Wisłostrady a ul. S. Jaracza, Ludna, Wilanowska, Górnośląska od ul. Czerniakowskiej oraz sama ul. Czerniakowska od ul. Łazienkowskiej do ul. J. Gagarina. Zamknięte będą również czasowo mosty - zarówno dla ruchu samochodowego, jak i pieszych i rowerzystów: dolny poziom mostu Gdańskiego, pieszy most Śląsko-Dąbrowski, most Świętokrzyski wraz z ul. Wybrzeże Szczecińskie oraz most Józefa Poniatowskiego. Jest zastrzeżone, że w trakcie trwania uroczystości policja i służby państwowe mogą operacyjnie decydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic. Na profilu "Infoulice Warszawa" dostępna jest również mapa utrudnień: fot. facebook/Infoulice Warszawa ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Tajemnica Kaczyńskiego i Macierewicza wyszła na jaw! Oszukali miliony Polaków
  2. Skandal na polskim kabarecie! Ludzie w furii nagle zaczęli wychodzić
  3. Atak na WTC zabija po 17 latach. 10 tysięcy ofiar straszliwej choroby
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News