Znamy nowego ministra finansów. Kilka dni temu ze stanowiska premier odwołana została Beata Szydło. Szefem rządu został minister finansów Mateusz Morawiecki. Znamy nowego szefa resortu finansów i jest to niemałe zaskoczenie. 

Wielkie zmiany w polskim rządzie. Trwa rekonstrukcja, którą zaplanowało Prawo i Sprawiedliwość. W politycznej grze trwa wymiana czołowych zawodników. Wiemy już oficjalnie, kto zasiądzie teraz na dotychczas piastowanym przez premiera urzędzie.

ZOBACZ TAKŻE: Najsłynniejszy jasnowidz o rekonstrukcji rządu. Podał nazwiska i datę

Znamy nowego ministra finansów

Według doniesień telewizji Polsat News, nowym ministrem finansów został Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju i przewodniczący rady nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego. Borys pracował również kiedyś na wysokich stanowiskach zarządczych w PKO BP i Deutsche Banku.

Borys ma jedynie 40 lat i jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalizuje się w inwestycjach, zarządzaniu, analizach makroekonomicznych, planowaniu strategicznym i finansowym oraz restrukturyzacjach przedsiębiorstw. Zarządzał dużymi zespołami i złożonymi projektami obejmującymi tworzenie i wdrażanie strategii rozwoju przedsiębiorstw oraz instytucji finansowych.

Posiada szerokie kontakty z międzynarodowymi inwestorami i instytucjami finansowymi oraz rozległe doświadczenie korporacyjne, zdobyte podczas pracy w osiemnastu radach nadzorczych spółek w Polsce i zagranicą, w tym trzech banków, zakładu ubezpieczeń oraz towarzystw funduszy inwestycyjnych.

Nowy minister finansów w 2013 roku został uznany za jednego z najlepszych polskich menedżerów przed czterdziestką.

Spore zaskoczenie

Wybór Borysa jest jednak bardzo zaskakujący dla wyborców PiS i sympatyków opozycji, ponieważ do tej pory praktycznie nikt nie znał tej postaci. Jak sprawdzi się na jednym z najważniejszych stanowisk w polskim rządzie? Na efekty jego pracy na pewno musimy jednak trochę poczekać.

Szef rządu Mateusz Morawiecki zapowiedział już liczne zmiany w systemie podatkowym. Obiecał mnóstwo ulg, które mają pomóc najbiedniejszym Polakom i spowodować, że rodzinom będzie się żyło łatwiej. Istnieją obawy, że nowe ulgi i finansowanie 500+ spowoduje dodatkowe obciążenie małych i średnich przedsiębiorców.

ZOBACZ TAKŻE: Sensacyjny zwrot ws. rekonstrukcji rządu! Cała Polska ograna przez Kaczyńskiego

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy


Sztuczna mgła, bomba i sabotaż - popularne teorie spiskowe o Smoleńsku [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również