Węgry słyną z opozycyjnej postawy wobec władz Unii Europejskiej. Decyzja, która podjął niedawno Budapeszt, zatrzęsła Brukselą i doprowadziła ją do szoku. To może być początek końca Unii Europejskiej.

Zgromadzenie Narodowe Węgier podjęło decyzję, która wprawiła w osłupienie unijnych przywódców. Opór wobec polityki migracyjnej wspólnoty nad Dunajem przybrał właśnie nowy wymiar. Do tego dochodzi centralnie finansowana kampania przeciw Georgowi Sorosowi, która wpisuje się w ruch Viktora Orbana.

ZOBACZ TAKŻE: Orban ujawnia: Działania UE przeciwko Polsce to wynik instrukcji Sorosa

Bruksela w szoku

„Plan Sorosa” – tak nieoficjalnie nazywa się plan Unii Europejskiej, zakładający relokacje uchodźców we wszystkich państwach członkowskich. Uchwała Országgyűlés nakłada „permanentne embargo” na obowiązkową redystrybucję migrantów „kosztem narodów europejskich”. Bruksela będzie musiała teraz zastanowić się nad nowymi sposobami nacisku na władze w Budapeszcie.

Jeżeli jednak nastawienie Orbana do kontrowersyjnej sprawy się nie zmieni, postawi go to w sytuacji jeszcze większego konfliktu ze wspólnotą. Nie wiadomo, czy Unii uda się wyjść z tego impasu zwycięsko i przede wszystkim cało.

ZOBACZ TAKŻE: Tusk przyłapany. Tak spędza wolny czas w Brukseli

źródło: newsweb.pl

Jak Tusk radzi sobie w Brukseli? Internauci nie zostawiają na nim suchej nitki! [MEMY]

Jakie sekrety skrywa przeszłość Merkel? 10 nieznanych faktów z życia kanclerz

...

Zobacz również