Harmider podczas przedwyborczej debaty. Prowadzący TVP musiał interweniować

Harmider podczas przedwyborczej debaty. Prowadzący TVP musiał interweniować Źródło: Youtube/Prawicowa Amplituda

Ostatnia debata przed wyborami została pokazana w TVP. Krzysztof Bosak, który reprezentował Konfederację złamał reguły dyskusji. Opuścił swoje stanowisko i wręczył posłance PiS, Jadwidze Wiśniewskiej, znaczek z przekreślonym numerem 447. Kobieta nie wzięła tego osobliwego podarunku a Bosak został upomniany.

Ostatnia debata przed niedzielnymi wyborami była transmitowana w TVP. Podczas dyskusji Krzysztof Bosak wprowadził zamęt przerywając swoje wystąpienie. Prowadzący debatę musiał zainterweniować i upomnieć młodego polityka.

Debata w TVP przerwana przez Bosaka

Krzysztof Bosak to przedstawiciel Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. W trakcie swojej wypowiedzi o energetyce zaczął mówić o głośnej ostatnio ustawie 447. Prawo to zostało przegłosowane przez amerykański senat i mówi o roszczeniach jakie jego obywatele mogą wysnuwać wobec innych państw. W szczególności dotyczy to ofiar Holocaustu.

Obywatele USA, którzy uciekli z Polski po wojnie, a także krewni osób, które nie przeżyły Holocaustu mogą składać wnioski o bardzo wysokie odszkodowania do innych państw. Ustawa nie ma mocy prawnej w Polsce, ale i tak wzbudza duże kontrowersje. 

-Ceny prądu w Polsce rosną, a media cenzurują informacje, że to z powodu UE. Ale jest jeszcze jedna informacja, która jest w Polsce cenzurowana, związana z ustawą 447 i ogromnymi roszczeniami majątkowymi ze środowisk amerykańskich w stosunku do Polski. Chciałem wręczyć pani poseł taki znaczek - powiedział Bosak po czym opuścił swoje miejsce i podszedł do Jadwigi Wiśniewskiej. Wręczył jej osobliwy prezent, znaczek z przekreśloną liczbą 447.

Posłanka PiS nie przyjęła osobliwego prezentu

-Proszę to wpiąć, jeżeli jesteście państwo przeciwko tej ustawie. Wprowadzacie wyborców w błąd - powiedział Krzysztof Bosak.

Michał Adamczyk, prowadzący debatę, musiał przerwać politykowi i go upomnieć. Złamał on bowiem bardzo ważne zasady debaty. Przedstawiciel ugrupowania konfederacja wydawał się nie przejmować całym zajściem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Posłanka PiS Jadwiga Wiśniewska pozostała niewzruszona na prezent i odmówiła przypięcia znaczka. Nazwała również Bosaka "gadżeciarzem". Nie pozostawiła jednak tematu ustawy 447 bez żadnego komentarza.

- Tylko Prawo i Sprawiedliwość może zagwarantować państwu odmowę wypłaty roszczeń żydowskich - wygłosiła na zakończenie swojego przemówienia kobieta. 

Ustawa 447 wzbudza wiele kontrowersji, jednak jak podkreślają eksperci, nie ma się czym martwić. Ambasada USA zapewnia, że ma to jedynie pomóc w zrobieniu jednorazowego raportu na temat roszczeń osób, którym się to należy. Nie ma też mowy o żadnych pieniądzach. Póki co prawo, które wprowadza Kongres Stanów Zjednoczonych nie działa w Polsce. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak jest spokrewniony z polską gwiazdą. Nie uwierzycie, kto to jest
  2. Anna Przybylska do końca była aktywna w mediach społecznościowych. Ostatni post chwyta za serce
  3. Największa gwiazda "Tańca z gwiazdami" w ciąży! Wielka radość, pomogło in vitro
  4. Wyborcza zapowiada sensację ws. afery Morawieckiego. "To dopiero początek
  5. Brak słów by opisać tę stratę. Nie żyje Rafał Urbacki
  6. Uczestniczka show TVN przypadkiem się wygadała? Zdradziła ile zarabiają, Big Brother nie płaci zbyt wiele

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News