Debata prezydencka już dzisiaj. Niespodziewane warunki wobec kandydatów

Debata prezydencka już dzisiaj. Niespodziewane warunki wobec kandydatów Źródło: Flickr.com/prermierrp

Debata prezydencka przed wyborami w 2020 roku odbędzie się już dzisiaj. Znamy szczegóły przebiegu programu. W wydarzeniu weźmie udział 11 kandydatów na najważniejszy urząd w państwie. Jak będzie wyglądała debata w trakcie pandemii koronawirusa?

Zorganizowanie debaty przed wyborami na prezydenta RP jest obowiązkiem TVP. Wynika to z ustawy o radiofonii i telewizji. Pierwsza debata już za nami - odbyła się przed planowanymi na maj wyborami korespondencyjnymi, które nie doszły do skutku. W związku z zarządzonym nowym terminem wyborów na prezydenta, który przypada na 28 czerwca, TVP po raz kolejny musi zorganizować telewizyjną prezentację kandydatów ubiegających się o urząd prezydenta.

Debata przewidziana jest na 80 minut. Rozpocznie się o 21.00 i podzielona będzie na 5 bloków tematycznych. Krzysztof Adamczyk zada 11 kandydatom pytania z zakresu: polityki społecznej, polityki zagranicznej, polityki wewnętrznej, polityki gospodarczej oraz pojawi się blok nazwany "światem wartości". 

Debata z kontrowersyjnymi zasadami

Każdy z kandydatów będzie miał minutę, by odpowiedzieć na zadane przez redaktora pytanie. Pod koniec debaty przewidziano czas - także minutę - dla każdego z kandydatów na podsumowanie wypowiedzi.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Co wzbudza ogromne kontrowersje - uczestnicy debaty musieli wyrazić zgodę na warunek, który mówi o tym, że prowadzący może przerywać ich wypowiedzi kosztem czasu, jaki im przysługuje, jeżeli będą nie na temat. Wprowadzono także możliwość wyłączenia mikrofonu jeżeli kandydat będzie swoimi słowami łamał prawo. Warunki, jakie ustalono budzą ożywione dyskusje. Związane jest to z zarzucaniem działowi publicystyki telewizji publicznej braku obiektywizmu i działaniom na niekorzyść przeciwników obecnie urzędującego prezydenta.

Jest to już druga debata prezydencka, którą organizuje TVP w 2020 roku. Związane jest to z faktem, że wybory w maju nie doszły do skutku. W poprzedniej debacie padły pytania o politykę zagraniczną i gospodarczą, bezpieczeństwo państwa oraz ustrój. W dzisiejszej debacie dodano pytanie z zakresu "świata wartości". Najprawdopodobniej będą padały pytania o prawa człowieka oraz równość - związane jest to z ostatnim sporem, którym żyje Polska, wywołanym homofobicznymi słowami obecnie urzędującego prezydenta.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielkie święto w rodzinie Adama Małysza. On i żona przekazali wspaniałą informację, fani ślą gratulacje

2. Goście programu TVP nie wierzyli własnym uszom. Zaskakujące słowa dziennikarza stacji

Debatę będzie można oglądać w TVP1 oraz TVP Info. Start debaty to godzina 21.00. Będziecie oglądać potyczkę kandydatów na urząd prezydenta? Myślicie, że debata - mimo kontrowersyjnych zasad - zachowa obiektywny charakter?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jedzenie fasolki szparagowej może grozić ogromnym niebezpieczeństwem. Musisz zawsze pamiętać o 2 zasadach
  2. Wielki rywal Małysza ujawnił tajemnicę skrywaną przez lata. Kibice zaniemówili, Adam sam o niej nie wiedział
  3. Kobieta zaparkowała na miejscu dla inwalidów. Ktoś zostawił złośliwą notatkę za wycieraczką, jej genialna riposta zwala z nóg
  4. Powalająca prawda o małżeństwie Grażyny Torbickiej w końcu wyszła na jaw. Tylko najbliżsi wiedzieli
  5. Zadanie dla grzybiarzy, dacie radę? Na obrazku oprócz grzybów jest myszka, tylko osoba z sokolim okiem ją zauważy
  6. Odwołano egzamin ósmoklasisty. Uczniowie napiszą go dopiero w lipcu, wszystko przez epidemię. Media obiegła zaskakująca wiadomość z jednej z polskich szkół

Źródło: Polskie Radio

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News