DDTVN traci widzów? Eksperci podali powód

DDTVN traci widzów? Eksperci podali powód Źródło: screen youtube.com/tvnpl

DDTVN do tej pory królowało, jeżeli chodzi o programy śniadaniowe w naszym kraju. Jednak teraz program zaliczył poważny spadek oglądalności. Co do tego doprowadziło?

DDTVN jest jednym z czołowych programów stacji TVN. Codziennie jest oglądany przez tysiące widzów, którzy zaczynając swój dzień, chcą dowiedzieć się czegoś ciekawego i zobaczyć doskonale wszystkim znane gwiazdy. Problem w tym, że program w ostatnim czasie stracił bardzo dużą ilość widzów. W 2018 roku oglądalność DDTVN zmniejszyła się o 42 tysiące w porównaniu z rokiem poprzednim. Jednak w przyrodzie nic nie ginie i dlatego "Pytanie na śniadanie" odnotowuje wzrost oglądalności na poziomie 57 tysięcy.

Dlaczego DDTVN traci widownię?

Program emitowany przez TVN stawia w swojej budowie przede wszystkim na znane twarze i nazwiska, które każdy z nas kojarzy. Przez to w roli ekspertów często występują celebryci. Poruszane są również tematy, które przykuwają uwagę, a na kanapach zasiadają goście, o których w tym czasie jest najgłośniej. To powoduje, że w programie na żywo często zdarzają się wpadki, które nie umykają branżowym ekspertom. Dodatkowo prowadzący są bardzo charyzmatyczni i nie rzadko zdarza się, że zwyczajnie przyćmiewają swoich rozmówców. Wieli widzów skarży się na to, że w program skupia się na prowadzących, zamiast na gościach. Eksperci medialni wskazują również, że program emitowany w TVP stanowi absolutne przeciwieństwo dla swojej konkurencji. Widać to przede wszystkim po tym, kto jest zapraszany do tego programu. W roli ekspertów faktycznie pojawiają osoby zajmujące się daną tematyką na co dzień.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Dodatkowo prowadzący często są nowymi twarzami, którzy swoją osobowością nie wybijają się na pierwszy plan, a skupiają się na dialogu z gośćmi. Co więcej, TVN stawia na nowoczesną tematykę, która trafia głównie do ludzi z większych miast, natomiast TVP przedstawia treści, które mogą bez problemu trafić do każdego. Oczywiście jak na razie DDTVN wciąż prowadzi w rankingu programów śniadaniowych, ale "Pytanie na śniadanie" już depcze mu po piętach. Jeżeli aktualna sytuacja się nie zmieni, to ranking ten już niedługo ulegnie poważnym zmianom.  1. Biedronka triumfuje! Twórca zakazu handlu BRUTALNIE upokorzony, ludzie wbili go w ziemię
  2. Ile zarabia Kinga Rusin? Zarobki są naprawdę imponujące
  3. Synowa Martyniuka trafiła do szpitala! Wstrząsające oświadczenie rodziny
  4. Niewiarygodne. Ta informacja o wielkiej gwieździe TVN to gigantyczne zaskoczenie!
  5. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu