Materiał DDTVN rozrywa serca. Wszyscy biją brawo, super sprawa

Materiał DDTVN rozrywa serca. Wszyscy biją brawo, super sprawa Źródło: Fot. TVN

DDTVN wciąż znajduje się w czołówce najchętniej oglądanych przez Polaków programów. Format ten zajmuje się wieloma zagadnieniami, które dotyczą każdego członka społeczeństwa. Dziennikarze postanowili poruszyć temat pewnej współpracy, która staje się doceniona przez bardzo wiele osób. 

DDTVN jest programem, w którym często opisywane są akcje społeczne. Niedawno dowiedzieliśmy się o jednej z nich, która w żaden sposób nie bulwersuje widzów, natomiast niejednokrotnie wywołuje dokładnie odwrotne reakcje. Oglądający nie ukrywali wzruszenia na wieść o fantastycznej akcji, która odbywa się w Łodzi. Póki co zbiera ona same pozytywne recenzje i opinie. Pomysł ten zasługuje na pochwały. Tym razem dziennikarze DDTVN postanowili opisać akcję, która połączyła domy dziecka i spokojnej starości w Łodzi. Materiał zebrał wielki rozgłos oraz popularność. Wszyscy biją brawo, to super inicjatywa.

DDTVN – materiał zebrał pozytywne opinie

W reportażu zostały przedstawione placówki zajmujące się opieką nad sierotami oraz wsparciem dla najstarszych. Ich szefostwo wpadło na niespotykany pomysł, który połączył oba miejsca w jedną całość. Sytuacja ta może przynieść podopiecznym nieco szczęścia, bo sprawia, że znów mogą oni poczuć rodzinne ciepło i miłość. W ten sposób funkcjonuje Dom Międzypokoleniowy przy ulicy Bednarskiej. Co ciekawe, działa on od 2004 roku, jednak początkowo pomysł na jego funkcjonowanie był zupełnie inny. Kierujący akcją zakładali, że seniorzy będą pełnić funkcję dziadków i babć dla najmłodszych, ale z czasem postanowiono odejść od tego planu. Teraz dzieci spotykają się w Domu Międzypokoleniowym ze starszymi mieszkańcami miasta, by wspólnie spędzać czas, gotować, rozwijać się artystycznie, rozmawiać i wzajemnie miło spędzać czas. Dla jednych i drugich miała to być forma odskoczni od trudów życia, z jakim muszą zmagać się codziennie.

Przedstawiono Dom Międzypokoleniowy

Powszechnie wiadomo, że czasem trudno jest dotrzeć zarówno do samotnych dzieci, jak i do seniorów, jednak w tym przypadku nie ma mowy o niepowodzeniu. Najmłodsi cieszą się, że mogą spędzić dużo czasu z kimś starszym, tworząc namiastkę rodziny, natomiast starsi odzyskują radość z życia patrząc na przepełnione energią maluchy.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Widzowie bardzo pozytywnie ocenili pomysł, komentując materiał TVN-u na Facebooku: - Starsi ludzie nie tylko odzyskają sens i radość życia ale nauczą te dzieci szacunku do osób starszych. Może w przyszłości te dzieciaki zostaną lekarzami, pielęgniarzami osób starszych lub po prostu będą bardziej czuli na los starszych osób i będą im pomagać. Wspaniały pomysł - pisze jedna z zachwyconych kobiet. - Cudowny pomysł! Korzyści mają obydwie strony. Dzieci czują się kochane, przytulone, zaopiekowane, a starsi ludzi widzą sens życia i czują się potrzebni. Brawo dla Pani, która ten pomysł zainicjowała. Teraz inne miasta niech biorą przykład - mówi kolejna użytkowniczka portalu społecznościowego. Na pewno niejednemu widzowi podczas oglądania tego materiału - poleciała łezka.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Córka gwiazdy zmarła i OSIEROCIŁA dwójkę dzieci. Piosenkarka z ROZPACZY zawiesiła karierę
  2. Omenaa Mensah przeszła POWAŻNĄ operację! Gwiazda ukryła to przed wszystkimi
  3. Poznaliśmy ranking diet opracowany przez specjalistów. Już nie musisz się martwić o szczupłą sylwetkę
  4. Tadeusz Rydzyk grozi. Ojciec Dyrektor wyparł się wszystkiego
  5. TVP trzymała to w tajemnicy, przełom. Wiadomości zepchnięte na boczny tor
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: DDTVN Następny artykuł