DDTVN o wyborach mieszkań przez młodych
DDTVN
Bartłomiej Chudy - 25 Lutego 2019

Reportaż DDTVN oburzył widzów. "Oderwani od rzeczywistości, chyba kogoś poniosło"

DDTVN zajął się tematem mieszkań, na które decydują się wchodzące w dorosłość młode pokolenia. Okazuje się, że formuła i treść dyskusji o zwyczajach Polaków wiele osób zszokowała. Zarzucają gospodarzom "oderwanie od rzeczywistości".

Prowadzący niedzielny program śniadaniowy DDTVN pytali swoich rozmówców o przyczyny zmian trendów na rynku nieruchomości. Zdaniem internautów nie poruszyli najważniejszego kontekstu, czyli finansów młodych pokoleń.

Młodzi wolą małe mieszkania. Prowadzący DDTVN zapomnieli o najważniejszym problemie, czyli braku środków - dowodzą internauci

Gośćmi Marcina Prokopa i Doroty Welmann byli agentka nieruchomości Aneta Sobolewska i psycholog Andrzej Tucholski. Oboje byli zgodni, że młodzi, wchodzący na swoje "M" Polacy, skłonni są inwestować w mniejsze mieszkania.

Disco polo"TO SKUR*YSYŃSTWO". W mediach fałszywie poinformowali o śmierci króla disco poloCzytaj dalej

- Polakom coraz mniej opłaca się trzymać pieniądze w bankach. Zaczynają inwestować w nieruchomości. Kupują mieszkania wszędzie. Nieważne czy są to wielkie miasta czy mniejsze miejscowości. Zwykle są to nieruchomości przeznaczone na wynajem krótko i długoterminowy - powiedziała w DDTVN, Aneta Sobolewska, agentka nieruchomości.

Psycholog nadmienił, że wpływ na taki stan rzeczy ma też zmiana priorytetów. Kolejnym rocznikom i pokoleniom, niepewnym swojej przyszłości za 5, czy 10 lat, nie spieszy się do zakupu mieszkania i powzięcia "pętli kredytowej".

- Młodzi zaczęli cenić inne rzeczy. Bywa, że nie mają potrzeby posiadania samochodu. Podobnie jest z mieszkaniami. Młodzi boją się kredytu, wolą wybrać mniejsze mieszkanie dwupokojowe - dodał Andrzej Tucholski.

Wielu internautom nie spodobało się prowadzenie programu. Ich zdaniem prowadzący DDTVN pominęli w dyskusji na temat rynku mieszkaniowego najważniejszy aspekt, czyli... stan portfeli młodych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kraśko i RusinDDTVN zupełnie się ośmiesza? Kompromitujące wpadki oburzyły widzówCzytaj dalej

- Kupują mniejsze, bo ich nie stać na duże. To nie moda, to potrzeba bezpieczeństwa i stabilizacji. Niestety większości nie stać na większe. Dziś mieszkanie 50 mkw. to lata pracy i wyrzeczeń - napisał na facebook'owym profilu programu jeden z internautów.

- Nikt nie mieszka w kurniku 35 metrów, dlatego, że tak bardzo chce. Ludzi nie stać na godne lokum - czytamy w kolejnym z wyżej ocenianych komentarzy - dowodzi inny z komentujących.

Nie brakuje i bardziej dosadnych opinii

- Chyba kogoś poniosło z tą ideologią - czytamy dalej.

Nie wiadomo jednak, czy krytykę spróbują wyjaśnić w następnym programie gospodarze. Z pewnością, musieliby umówić temat całościowo.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Edyta Górniak w gorącej sesji dla Playboya! Od tych zdjęć nie sposób oderwać oczu!
  3. Córka Hanny Lis jest ZNIEWALAJĄCO piękna! Przebiła urodą córki Kingi Rusin!
  4. Burza w mediach wokół Kuby Wojewódzkiego. Król TVN jest jednak gejem?
  5. Małgorzata Rozenek pochwaliła się brzuchem. Fani gratulują celebrytce
  6. Zaczyna robić się już poważnie. Związek Igi Lis i Taco Hemingwaya kwitnie

Filip ChajzerTraumatyczne przeżycia gwiazd TVN. Wielkie rodzinne tragedieCzytaj dalej

źródło: DDTVN

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News