Mieszkańcy są dumni z Alicji! Nastolatka jest najmłodszym sołtysem w Polsce

Mieszkańcy są dumni z Alicji! Nastolatka jest najmłodszym sołtysem w Polsce Źródło: Screen/Dzień Dobry TVN

DDTVN właśnie przedstawiło najmłodszego sołtysa w naszym kraju. Została nim nastolatka, z której dumni są wszyscy mieszkańcy.

DDTVN regularnie przygotowuje materiały, które wywołują zdziwienie u widzów. Emitowane przez telewizję śniadaniową TVN reportaże dotyczą nie tylko znanych i lubianych celebrytów, ale i zwykłych ludzi, którzy swoją działalnością starają się ułatwić życie swoich sąsiadów i bliskich. Tak było również i w tym przypadku.

W ostatnim materiale DDTVN zaprezentowana została najmłodsza pani sołtys w naszym kraju. Alicja ma zaledwie 19 lat, lecz udało jej się wygrać w wyborach i cieszy się ogromnym poparciem całego lokalnego społeczeństwa. Mieszkańcy są z niej dumni i wierzą, że młoda krew wniesie powiew świeżości i będzie niosła ze sobą same dobre zmiany. 

DDTVN przestawiło najmłodszego sołtysa w naszym kraju

Alicja Rogoz ma zaledwie 19 lat, lecz udało jej się wygrać w ostatnich wyborach i została sołtysem Nowakowa - małej wsi leżącej niedaleko Elbląga. Jej ojciec piastował ten urząd wcześniej przez dwie kadencje, ostatecznie jednak zdecydował się powrócić do pracy zawodowej i nie chciał ubiegać się o stanowisko kolejny raz. Innego zdania jednak była jego córka, która zgłosiła swoją kandydaturę, choć nie wpadła na ten pomysł sama. 

- To był pomysł wszystkich. Prowodyrem tego pomysłu był pan komendant, który zaproponował kandydaturę koleżanki i wszyscy byliśmy przychylni temu - mówi Ryszard Janowski z OSP. 

Wyniki były zadziwiające, a takiego obrotu sprawy nie spodziewała się nawet sama 19-latka. 

- Po ogłoszeniu wyników okazało się, że wygrałam trzema głosami. To był szok. Pani kontrkandydatka też miała mocne wsparcie. Myślałam, że osoby starsze nie będą na mnie głosować ze względu na mój wiek i brak doświadczenia - mówiła w rozmowie z DDTVN. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

19-latka słyszy słowa wsparcia ze wszystkich stron

Okazało się, że mieszkańcy zaufali nastolatce, bo wierzą w potęgę świeżej krwi i młodości. 

- Świeża, nowa krew. To jest trafny wybór  - jest przekonany strażak Ochotniczej Straży Pożarnej. 

Taki wybór popierają również internauci, którzy żywo komentowali materiał udostępniony w mediach społecznościowych. Wszyscy zgodnie twierdzili, że kandydatka ma szansę wprowadzić istotne zmiany w życiu mieszkańców, bo nie jest skalana światem tzw. wielkiej polityki. 

- Prawidłowo! Gratulacje. Czas na młodych, a nie tylko te stare kapcie. Mogłaby być taka zmiana w polityce - wymiana na stołkach na młodych - twierdzi internautka. 

- No i pięknie. Cieszę się, że tak młode osoby są chętne do pracy. Gratulacje dla rodziców - dodaje kolejna. 

- Super! Młoda głowa, świeże pomysły, energia i zapał do pracy. Gratuluję! - czytamy. 

  1. 102-letnia polska aktorka zmarła i zostawiła ogromny majątek. Kwota wbije was w fotel. Taka fortuna to marzenie każdego Polaka!
  2. Tragedia w rodzinie gwiazdy TVP! Straszna choroba zaatakowała jej matkę. Choruje na nią 20 milionów Polaków
  3. Atak w kościele na Woli. Ranny ksiądz, nie żyje jedna osoba
  4. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina
  5. Wiadomość, która zbiła nas z nóg. Krystyna Janda w żałobie, nie żyje osoba, której zawdzięcza wszystko
  6. Mama zasnęła z 8-dniowym synkiem na rękach. Obudził ją przerażający krzyk męża

Źródło: Dzień Dobry TVN

Następny artykuł