Program DDTVN nt. chodzenia do kościoła wywołał wielkie emocje

Program DDTVN nt. chodzenia do kościoła wywołał wielkie emocje Źródło: dziendobry.rvn.pl

DDTVN jest programem, który często porusza ważne zagadnienia społeczne. W najnowszym odcinku producenci postanowili wziąć na tapet bardzo drażliwy dla wielu osób temat wiary. Nie da się ukryć, że dyskusja odnosząca się do wizyt w kościele wywołała spore emocje.

DDTVN stara się nie uciekać od kwestii, które ciągle wydają się być rzadko poruszane w mediach. Dzisiejszego poranka w studiu zawrzało, gdyż rozmowa dotyczyła chodzenia do kościoła. Atmosfera zarówno na planie, jak i przed telewizorami była bardzo rozgrzana.

Wielkie emocje po rozmowie o Kościele w DDTVN

Nie da się ukryć, że ludzie coraz rzadziej chodzą do kościoła, co potwierdzają oficjalne statystyki. W studio DDTVN doszło do poważnej debaty dotyczącej tego, dlaczego tak się dzieje. Wszystko poszło tak jak prawdopodobnie zakładano, czyli rozmowa przełamała barierę ekranu i znalazła swoją kontynuację wśród internautów. - Ostatnio się ścięłam z księdzem na kolędzie, bo powiedziałam, że nie chodzę do kościoła bo jestem rozwiedziona i nie mogę przyjąć komunii... Ojjj się oburzył wielce, a czemu nie próbowałam unieważnić małżeństwo itd... Ja na to, że mordercom, pedofilom i najgorszym zwyrodnialcom się wybacza po spowiedzi i jest OK. Natomiast rozwiedzeni są wykluczeni... Mogę się modlić bez tej szopki w kościele... Takich jak ja jest coraz więcej, a Kościół udaje ze tego nie widzi - wypowiedziała się bardzo stanowczo jedna z użytkowniczek Facebooka. Według dużej części osób, które zabrały głos w dyskusji, coraz większa niechęć do uczestniczenia w nabożeństwach wynika z zachowania samych duchownych. A to przekłada się na upadek wartości, które powinny kierować wiernymi. - To co się dzieje w Kościele, to co ujrzało światło dzienne powoduje w nas bunt i przeciwstawiamy się temu. Piszecie że to nie ma nic wspólnego z wiarą.  Bo zaczynamy wątpić. A wątpimy nie tylko w księży, zaczynamy podważać dogmaty i w rezultacie wycofujemy się - dodaje kolejna internautka.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Oczywiście nie zabrakło również głosów z drugiej strony, które nie odrzucają potrzeby chodzenia do kościoła. - Coraz mniej ludzi chodzi do kościoła ponieważ coraz mniej ludzi się modli i oddała od przykazań Bożych. Modlitwa to rozmowa z Panem Bogiem, nie powinno jej zabraknąć na co dzień u katolika. W kościele spotykamy się z żywym Bogiem, napełniamy duchem świętym który nas wewnętrzne umacnia - stwierdza komentująca. - A my z mężem chodzimy. Nie dla księdza. Dlatego ze wierzymy w Boga. Kropka - zaznacza kolejna osoba zainteresowana dyskusją.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Kim jest mama Agnieszki Chylińskiej? Wykonuje BARDZO niewdzięczny zawód
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. Kobiety oburzone przed Walentynkami! Skandaliczna promocja w Rossmannie 
  4. Wstrząsające wyznanie Dody. Przez nowotwór nagle wywieźli go w czarnym worku 
  5. Żona Wiśniewskiego zmieniona przez udział w „Tańcu z gwiazdami”. Tak teraz wygląda 
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Facebook Następny artykuł