DDTVN ostrzegł widzów
Pixabay.com Chronomarchie
Monika Majko - 22 Września 2020

Zapukają do twoich drzwi i stracisz 600 złotych. Wystarczy, że nie zrobiłeś jednej prostej rzeczy

DDTVN przekazał niepokojące wiadomości dla wielu telewidzów, chwila nieuwagi może ich drogo kosztować. Wystarczy zapomnieć o jednej prostej rzeczy, by zapłacić surową karę.

DDTVN ostrzega swoich widzów, wystarczy zapomnieć o jednej prostej rzeczy, by stracić nawet 600 złotych. Chwila nieuwagi może drogo kosztować, warto o tym pamiętać. Poczta Polska zapowiedziała kontrole, posypią się kary dla zapominalskich.

DDTVN ostrzegł widzów, Poczta Polska zapowiedziała kontrole

Wszyscy posiadacze odbiorników radiowych i telewizyjnych są zobowiązani do uiszczania opłaty za abonament RTV. Warto wiedzieć, że z tego obowiązku nie zwalnia ewentualny abonament opłacany w sieci kablowej. Poczta Polska zapowiada kontrole wśród osób, które w ostatnim czasie kupiły nowy sprzęt i zapomniały go zarejestrować.

Ewa Kasprzyk porażające informacje tajemnicaPorażające informacje o Ewie Kasprzyk. Wszystko trzymała w tajemnicy, bardzo smutne doniesieniaCzytaj dalej

Każda osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny, zobowiązana jest do rejestracji urządzenia w ciągu 14 dni od zakupu i regularnego opłacania abonamentu. Poczta Polska planuje sprawdzić, czy obywatele, którzy w ostatnim czasie kupili nowy sprzęt, dopełnili obowiązków i opłacają wymagane składki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mąż zamontował ukrytą kameręMąż zamontował w domu ukrytą kamerę. Na jaw wyszła koszmarna prawda, najbardziej cierpiały dzieciCzytaj dalej

Wszyscy zapominalscy muszą liczyć się z surową karą, która wyniesie trzydziestokrotność miesięcznej opłaty za posiadanie RTV, czyli 681 zł. Jak informuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w Polsce tylko 31 proc. gospodarstw domowych regularnie opłaca obowiązkowy abonament RTV.

Zapominalscy zapłacą surowe kary za brak opłaty abonamentowej

Z opłat zwolnione są osoby, które ukończyły 75. rok życia, obywatele zaliczeni do I grupy inwalidzkiej, kombatanci będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi, a także osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: nie żyje aktor znany z największych hitów na TVP, TVN i Polsacie. Ogromna strata

2. Łzy radości i wielka duma. Dagmara Kaźmierska ogłosiła najwspanialszą nowinę z życia Conana

3. Mamy potwierdzenie, uczniowie długo nie wrócą do szkół. Porażające informacje z kilku polskich placówek

Poczta polska przekazała, że kontrole przeprowadzą uprawnieni pracownicy. Kontrolerzy mają obowiązek okazać upoważnienie do wykonywania czynności, legitymację służbową, a na żądanie, również dowód osobisty.

- Osoba kontrolowana powinna umożliwić przeprowadzenie kontroli obowiązku rejestracji odbiorników rtv lub okazać dowód potwierdzający rejestrację odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych. W przypadku stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego pobiera się opłatę w wysokości stanowiącej trzydziestokrotność miesięcznej opłaty abonamentowej obowiązującej w dniu stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika - przekazał "Dzień Dobry TVN" w swoim materiale.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pojawił się zaskakujący głos ws. 500 plus. Zdumiewające szczegóły, wszystko się zmieni?
  2. Makabryczne zabójstwo wschodzącej gwiazdy futbolu. Zginęła także jego narzeczona
  3. 500 plus już nie na każde dziecko? Na jaw wyszły porażające dane, wielu Polaków może ucierpieć
  4. Skandal. Emerytka wyciągnęła przeterminowane jedzenie z kontenera. Grozi jej 10 lat więzienia
  5. Krzysztof Jackowski miał porażającą wizję. Chwilę później zmarła najbliższa mu osoba, bardzo przykre
  6. Idealna na początek jesieni, pełna witamin surówka z selera. Możemy jeść ją cały dzień, nigdy się nie nudzi

Rodzice - poród14 godzin po porodzie rodzice usłyszeli cichy dźwięk. Chwilę później zalali się łzamiCzytaj dalej

Źródło: DDTVN

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News