Cała Polska podaje dalej! Niezwykle pilny apel policji ws. Dawida Żukowskiego

Cała Polska podaje dalej! Niezwykle pilny apel policji ws. Dawida Żukowskiego Źródło: Fot. Materiały policyjne

Dawidek Żukowski poszukiwany jest już kolejną dobę. Wciąż nie wiadomo, co stało się z 5-latkiem. Akcja jeszcze nie przyniosła rezultatu, lecz aby zwiększyć szanse na znalezienie dziecka, policja wydała pilny apel. Jest prośba o pomoc.

Dawidek Żukowski zaginął w środę 10 lipca. Miał został odwieziony przez ojca do domu matki w Warszawie, ale nigdy tam nie dotarł. O godzinie 21:00 policja dostała zgłoszenie o samobójczej śmierci mężczyzny. O północy matka zgłosiła zaginięcie synka. Ruszyła szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza, niestety dziecka wciąż nie odnaleziono. Nie wiadomo, co działo się z nim między godziną 17:00 a 21:00.

Dawidek poszukiwany kolejny dzień. Akcja szeroko zakrojona

Policja przeszukuje teren, którym podróżowali ojciec i Dawidek - okolice autostrady A2 na odcinku Grodzisk Mazowiecki - Warszawa, a także warszawskie Okęcie. Mimo użycia helikoptera, dronów i psów tropiących, pięciolatek wciąż pozostaje nieodnaleziony, a jego losy są niejasne. 

- Tylko wczoraj przeszukaliśmy teren około tysiąca hektarów. Dziś te działania są kontynuowane. Skupiamy się na dwóch miejscach: terenie od pozostawionego pojazdu do miejsca, w którym ojciec chłopca popełnił samobójstwo, a drugi obszar to obszar autostrady, który dziś będzie przez nas sprawdzany - mówił w piątek Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji.

Dziś poszukiwania zostały zawężone. Policja przeszukuje teren ok. 400 ha na terenie Grodziska Mazowieckiego. W akcji bierze też udział Wojsko Obrony Terytorialnej i grupy poszukiwawcze złożone z ochotników. 

Pilny apel policji. Prośba o pomoc

Na policję wciąż przychodzą zgłoszenia potencjalnych świadków zdarzenia. Informacje są analizowane, ale służby nie chcą podawać szczegółów. Policja prosi wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek wiadomości na temat losów dziecka o pilny kontakt. Ważne jest, by ta informacja trafiła do jak największej ilości ludzi, bo każdy - nawet czasem pozornie nieistotny fakt - może przybliżyć służby do odnalezienia chłopca. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja zwraca się szczególnie do ludzi, którzy podróżowali autostradą A2 na trasie Grodzisk Mazowiecki - Warszawa, byli w Grodzisku lub na Okęciu w środę wieczorem. Proszone są one o przejrzenie nagrań swoich kamer samochodowych.

Wszystkie informacje, które mogą pomóc w znalezieniu chłopca, należy przekazywać policji w Grodzisku Mazowieckim pod tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również kontaktować się z dyżurnym numeru 112.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta piła napój przez słomkę. Następnego dnia już nie żyła. Gdy lekarze ją zobaczyli, byli PRZERAŻENI
  2. Ewa Farna poruszyła cały internet tym zdjęciem. Fanom wyszły oczy z orbit, gdy zobaczyli jak SCHUDŁA
  3. Wciąż nie wiadomo, gdzie przebywa Dawidek. W Polskę zaraz uderzą potężne burze, 9 województw zagrożonych
  4. Cała Polska podaje dalej! Niezwykle pilny apel policji ws. Dawida Żukowskiego
  5. Ujawniono przeszłość mamy 5-letniego Dawida. Nie miała w życiu lekko
  6. Policjant ujawnił na wizji TVN kulisy poszukiwań Dawida. Gdzie jest 5-latek?

Źródło: TVN 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News