Nieoficjalne informacje ws. Dawida! "Pies złapał trop"

Nieoficjalne informacje ws. Dawida! "Pies złapał trop" Źródło: Unsplash/Kaly Fdez

Dawidek jest poszukiwany przez ponad tysiąc ludzi. Policyjna akcja zakrojona jest na szeroką skalę, a tereny, na których chłopiec może się znajdować, przeczesywane są przez służby i ochotników wspomaganych przez śmigłowce. Dziecka szukają też psy - media podają, że jeden z nich złapał trop.

Dawidek zniknął w środę. Matka zgłosiła jego zaginięcie w nocy ze środy na czwartek i od tego czasu trwa szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza. Trwa ona już trzecią dobę, lecz nie przyniosła niestety jeszcze rezultatów. Przełomem mogło być sprowadzenie do pomocy specjalnie wyszkolonych psów tropiących.

Dawidek jeszcze nie został znaleziony. Policji pomagają psy

W piątek do poszukiwań pięciolatka dołączyli policjanci z niemieckiego Drezna. Razem z nimi na miejsce przybyły specjalnie wyszkolone do poszukiwań zaginionych psy. Służby przeczesują teraz tereny, w okolicy których podróżował ojciec i zaginiony 5-latek. Chodzi o autostradę na trasie pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą.

- Tylko wczoraj przeszukaliśmy teren około tysiąca hektarów. Dziś te działania są kontynuowane. Skupiamy się na dwóch miejscach: terenie od pozostawionego pojazdu do miejsca, w którym ojciec chłopca popełnił samobójstwo, a drugi obszar to obszar autostrady, który dziś będzie przez nas sprawdzany - relacjonował Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji.

I właśnie w okolicy autostrady jeden z psów miał złapać trop. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, do których dotarł PAP, zwierzę miało wyczuć zapach ojca Dawidka. Trop miał mieć złapać w rejonie skrzyżowania ulic Żytniej i Ogrodników w miejscowości Duchnice. Leży ona na wspomnianej trasie, a pies wyczuł zapach przy bramce ewakuacyjnej z autostrady. Niestety, zwierzę nie podjęło tropu. Sam fakt wyczucia zapachu wskazuje, że ojciec dziecka mógł wychodzić w tamtym miejscu - być może z Dawidkiem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach

Funkcjonariusze policji wystosowali apel o pomoc w poszukiwaniach. Zaapelowano, by osoby, które podróżowały w środę wieczorem na odcinku od Grodziska do Warszawy Okęcia, bądź przebywały w Grodzisku Mazowieckim, sprawdziły swoje kamery samochodowe. Opublikowano też zdjęcia dziecka i jego ojca.

Jeśli ktoś ma informacje o zaginionym dziecku, proszony jest o kontakt z policją. Należy przekazać  je policji w Grodzisku Mazowieckim pod numerem telefonu 22 755 60 10 (-11,-12,-13), lub dzwonić na numer alarmowy 112 bądź udać się do najbliższej komendy. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje roczny chłopczyk. Był synem znanego sportowca. Zginął STRASZLIWĄ śmiercią
  2. Dramat w domu Wałęsów! Danuta Wałęsa ujawniła całą PRAWDĘ o Lechu. Będziecie WŚCIEKLI!
  3. Tragedia. Uwielbiany gwiazdor programu "Ślub od pierwszego wejrzenia" jest sparaliżowany
  4. Cała Polska podaje dalej! Niezwykle pilny apel policji ws. Dawida Żukowskiego
  5. Zwrot ws. poszukiwań Dawida Żukowskiego. "Już nigdy nie zobaczysz syna"
  6. Jest nadzieja dla Dawidka! Pokrzepiające informacje

Źródło: Fakt

Następny artykuł