Na jaw wyszły tajne działania operacyjne dot. poszukiwań Dawidka. Wzbudzają trwogę

Na jaw wyszły tajne działania operacyjne dot. poszukiwań Dawidka. Wzbudzają trwogę Źródło: .

Dawid Żukowski był poszukiwany aż 10 dni przez policję, wojsko, ochotników, psy i drony. Finał niestety okazał się tragiczny. Po zakończeniu eksploracji wyznaczonych terenów ujawniono, jak dokładnie wyglądały działania operacyjne, które podjęto z dniem 11 lipca. Nie wszystko podano mediom od razu.

Dawid Żukowski został znaleziony przy węźle Pruszków tuż przy autostradzie A2. Do tej pory większość informacji o poszukiwaniach 5-latka była utajniona, ale z momentem zlokalizowania zwłok policja zdecydowała się opowiedzieć o szczegółach całej akcji. Jeden fakt jest szczególnie niepokojący.

Dawid Żukowski był poszukiwany przez dwie specjalne grupy

W najbardziej głośnych i medialnych poszukiwaniach od lat udział brało kilkaset osób z różnych sekcji - od wojska po mieszkańców Grodziska Mazowieckiego. Faktem jest, że gdy do policji wpłynęła informacja o zaginionym chłopcu, od razu zadecydowano, że poszukiwany będzie przez dwie grupy. Do jednej z nich przynależeli strażacy, żołnierze i helikoptery, a skupiła się na trasie, którą przejechał ojciec, czyli Grodzisk-Warszawa. Priorytetem było dla niej znalezienie dziecka żywego, rannego lub zdezorientowanego.

Z kolei to, za co odpowiedzialna była druga grupa, budzi trwogę i mocno niepokoi - okazuje się, że od początku istniała frakcja, która miała za zadanie szukać zwłok chłopca. Oznacza to, że od początku brano pod uwagę fakt, że Dawidek już nie żyje. Tajna grupa, o której nie wiedział nikt spoza grona wtajemniczonych osób, złożona była z doświadczonych policjantów operacyjnych, a dowodził nią I zastępca komendanta stołecznego, czyli inspektor Krzysztof Smela.

Śledztwo i działania w terenie będą trwać jeszcze przez jakiś czas

Znalezienie ciała chłopca nie oznacza, że wszystkie działania w terenie zostały zakończone. Zwłoki zostały przewiezione do zakładu medycyny sądowej i dziś odbędzie się tam sekcja. Po odkryciu Dawidka z miejsca znalezienia ciała zostały pobrane wszystkie potrzebne dowody, a na miejscu nadal pracują specjaliści.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Muszą dokładnie zbadać krzaki, w których leżały zwłoki 5-latka, a także skrzętnie przeszukać okolicę oraz drogę z autostrady do akwenu. Priorytetem jest teraz zdobycie wiedzy, czy Dawidek został zabity tuż przy zbiorniku wodnym, czy też śmierć nastąpiła w okolicach drogi lub gdzie indziej. Ich czynności mają także wykazać, czy został zabity tylko przez swojego ojca czy mężczyźnie pomagały osoby trzecie.

  1. Partner izolował Annę Przybylską od rodziny! Po latach CAŁA prawda o toksycznym związku aktorki wyszła na jaw
  2. Jolanta Kwaśniewska opowiedziała o nieuleczalnej chorobie. Pierwsza Dama ujawniła CAŁĄ prawdę. Tak szczera nie była jeszcze nigdy
  3. Mama Dawidka otrzymała cios w najczulsze miejsce w sercu. Szybko interweniowała dziennikarka Polsatu
  4. To lepsze niż hybryda! Dzięki tej metodzie będziesz mieć dokładnie takie paznokcie, o jakich zawsze marzyłaś
  5. Zachłanność Maryli Rodowicz przekroczyła wszelkie granice, zażądała krocie. Reakcja TVP jej się nie spodoba
  6. Przyjaciel Pawła Ż. szukał Dawidka na własną rękę. Nagrał moment odnalezienia ciała, wszystko widać, nagle zrobiło mu się słabo
  7. Niewiarygodne. Jeden szczegół zadecydował, że dopiero teraz znaleziono ciało Dawidka

Źródło: RMF24

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu