Mieszkaniec przypadkiem wszystko nagrał. Przełomowy odzew na apel policji ws. zaginionego Dawida

Mieszkaniec przypadkiem wszystko nagrał. Przełomowy odzew na apel policji ws. zaginionego Dawida Źródło: .

Dawid Żukowski był widziany ostatni raz w środę popołudniu, 10 lipca. Codziennie do mediów przedostają się nowe informacje o śledztwie - teraz okazuje się, że pewien mężczyzna zgłosił się na policję z przełomowym nagraniem.

Dawid Żukowski zaginął 3 dni temu, około godziny 17:00, kiedy ojciec odebrał go od dziadków w celu przekazania mamie. Niestety w ogóle do niej nie dotarli - ojciec popełnił samobójstwo, a Dawid jest poszukiwany. W sprawie jest sporo wątpliwości, ale niektóre z nich może rozwiać nagranie.

Dawid Żukowski wraz z ojcem poruszali się szarą Skodą

Policja po odnalezieniu samochodu 32-letniego ojca Dawida jest pewna, że był to ich pojazd. Szara Skoda Fabia o rejestracji WGM 01K9 należała do Pawła Ż. Charakterystycznym jej elementem była zasłona przeciwsłoneczna z rysunkiem Zygzaka McQueena. Auto znaleziono około 3 kilometrów od miejsca, gdzie Paweł Ż. rzucił się pod pociąg, w dodatku psy wyczuły w pojeździe zapach ojca.

Mieli przejechać trasę Grodzisk Mazowiecki-Okęcie, by Dawid pooglądał startujące samoloty. Na tej właśnie trasie samochód zarejestrowała jedna z kamer umieszczona na budynku właściciela firmy taksówkarskiej. To był prawdziwy przełom dla funkcjonariuszy, którzy do tej pory nie mieli żadnego punktu zaczepienia. Na nagraniu widać auto Pawła Ż., jednak policji trudno stwierdzić czy chłopiec znajduje się w środku podczas gdy samochód wracał już w kierunku Grodziska. Skoda została uchwycona o 17:28 oraz 19:34.

Policja apeluje do posiadaczy kamer na budynkach i w autach, jednocześnie nadal nie przerywa poszukiwań

Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji, komisarz Sylwester Marczak informuje, że nagranie jest nadal analizowane przez policyjnych ekspertów. Badają oni także każdą, nawet najbardziej błahą informację, która mogłaby pomóc odnaleźć 5-latka. Mają nadzieję, że w śledztwie nastąpi kolejny przełom, który pozwoli im doprowadzić poszukiwania do szczęśliwego finału. Sprawa jest pilna, a w poszukiwania zostały zaangażowane jednostki prewencyjne policji, strażacy, psy tropiące oraz drony.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktualnie mija trzecia doba odkąd ostatni raz widziano Dawida. Policja prosi wszystkich, którzy mają możliwość wglądu do nagrań z tego dnia na trasie Grodzisk-Okęcie o zgłoszenie się na komendę lub o telefon. Ważni są również właściciele kamerek samochodowych.

- Ważne są dla nas wszystkie informacje. Bez względu na to, czy mężczyzna był widziany sam czy z dzieckiem. Środa, 10 lipca w godzinach 17.00 - 21.00. Informacje można przekazywać telefonicznie na nr 112 lub 22 755-60-10 (-11, -12, -13).

Fot. materiały policyjne

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna aktorka miała tętniaka mózgu i wylew! Dopiero po latach ujawniła prawdę o swojej chorobie. Fani są w szoku!
  2. 24-latka zarabia rocznie 200 tysięcy złotych. To, co robi ze swoimi klientami jest tak szokujące, że niewielu miałoby odwagę tego spróbować
  3. Wciąż nie wiadomo, gdzie przebywa Dawidek. W Polskę zaraz uderzą potężne burze, 9 województw zagrożonych
  4. Cała Polska podaje dalej! Niezwykle pilny apel policji ws. Dawida Żukowskiego
  5. Ujawniono przeszłość mamy 5-letniego Dawida. Nie miała w życiu lekko
  6. Policjant ujawnił na wizji TVN kulisy poszukiwań Dawida. Gdzie jest 5-latek?

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News