Trudno nie złapać się za głowę. Ujawniono, ile zarobił Kubacki, braknie słów

Trudno nie złapać się za głowę. Ujawniono, ile zarobił Kubacki, braknie słów Źródło: Instagram

Dawid Kubacki znajduje się w czołówce najlepszych polskich skoczków. Wiele osób zastanawia się, ile w takim razie zarabiają ci sportowcy podczas najbardziej opłacalnego sezonu w roku. Fani mogą być kompletnie zszokowani.

Dawid Kubacki, podobnie jak piłkarze, zarabia nie tylko na kontraktach reklamowych, ale też otrzymuje nagrody za wygrane w Pucharze Świata. Od kilku tygodni fani skoków znów gorąco kibicują polskim sportowcom, ale mało kto wie, ile zarabiają.

Czy Dawid Kubacki może czuć się usatysfakcjonowany?

Lista płac Międzynarodowej Federacji Narciarskiej wyciekła do sieci. Można zobaczyć na niej spis wszystkich skoczków biorących udział w Pucharze Świata wraz z informacją, ile otrzymają za wygraną lub odpowiednio zajęte miejsce. Dzięki temu wiadomo, ile zarabia Dawid Kubacki, a także reszta polskich zawodników. Znamy też lidera płac.

Okazuje się, że Dawid Kubacki znajduje się na wysokim, trzecim miejscu, jeśli chodzi o zarobki - według uzyskanych informacji w tym sezonie zarobił już 147 500 franków szwajcarskich, czyli w przeliczeniu 590 tys. złotych. Do tej zawrotnej kwoty dochodzą jeszcze oczywiście gaże pochodzące z kontraktów reklamowych - Dawid Kubacki promuje sponsorów widocznymi logami na kasku i kombinezonie, a także biorąc udział w różnych akcjach. Jednak ze względu na klauzulę poufności dokładne kwoty są tajne.

Ile zarabiają inni polscy skoczkowie?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co ciekawe, 3-krotny medalista olimpijski, Kamil Stoch zajmuje 7. pozycję z imponującym wynikiem 94 550 franków szwajcarskich (ok. 378 tys. zł). Po piętach depcze mu Piotr Żyła, który wylądował na 9. pozycji - w tym sezonie zarobił 68 100 franków szwajcarskich, czyli w okolicach 272 tys. zł. Inni polscy skoczkowie również otrzymają wpływy na konto: Jakub Wolny może liczyć na 71 tys. zł, Maciej Kot na 15 tys. zł, Stefan Hula na 12 tys. zł, Aleksander Zniszczoł otrzyma 7 tys. zł, a polską listę zamyka Klemens Murańka na 61. miejscu z "wypłatą" 3,2 tys. zł.

Dzisiaj grzeje: 1. Kryzysowa sytuacja w 10 województwach. Wprowadzono już alarm 2 stopnia, jest bardzo niebezpiecznie
2. Pamiętacie piękną Mariolkę z „Czterdziestolatka”? Wiemy, jak potoczyły się jej losy po serialu

A kto zarabia najwięcej według Międzynarodowej Federacji Narciarskiej? Stefan Kraft. Austriacki skoczek w tym sezonie wypracował sobie 172 300 franków szwajcarskich, czyli ok. 689 tys. zł, a na 2. miejscu znajduje się Niemiec, Karl Geiger, który w przeliczeniu na złotówki wzbogaci się o 611 tys. zł.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przez dwa lata był leczony antybiotykami na boreliozę. Przyczyna objawów okazała się zupełnie inna
  2. Nie żyje były trener polskiej reprezentacji skoczków. Poprowadził swojego zawodnika do złota na igrzyskach
  3. Agnieszka Woźniak-Starak wydała nieoczekiwane oświadczenie. Nikt się nie spodziewał
  4. Chłopczyk zaprosił kobietę do tańca. Gdy zaczął, wszystkim opadły szczęki do samej podłogi
  5. 2-letnia córeczka zabiła swoją mamę. Kobieta umierała na jej oczach
  6. W McDonald's doszło do horrendum. Rodzice nie będą już tak chętnie brać tam dzieci?

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News