Niewiarygodne, państwo zabierze Dawidowi Kubackiemu kosmiczną kwotę, będzie musiał słono zapłacić za swoje zwycięstwa

Niewiarygodne, państwo zabierze Dawidowi Kubackiemu kosmiczną kwotę, będzie musiał słono zapłacić za swoje zwycięstwa Źródło: instagram

Dawid Kubacki słono zapłaci za swoje sukcesy. Wydaje się to niewiarygodne, ale państwo odbierze mu kosmiczną kwotę z każdej wygranej złotówki.

Dawid Kubacki jest obecnie jedną z największych gwiazd skoków narciarskich. Mężczyzna na każdym konkursie osiąga świetne wyniki, przez co na całym świecie robi się o nim coraz głośniej. Okazuje się, że przyjdzie mu słono zapłacić za swoje zwycięstwa. Nikt się nie spodziewał, że aż tyle. 

Ile zarabia najlepszy polski skoczek Dawid Kubacki?

Połowa sezonu skoków narciarskich już za nami. Polscy skoczkowie z Dawidem Kubackim na czele robią co w ich mocy, by przy okazji każdego skoku jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności i udowodnić, że są najlepszym zespołem. Największe sportowe emocje dopiero przed nami, ale zanim dowiemy się, kto wygra cały turniej Pucharu Świata, skoczkowie zwracają uwagę na kwestię swojego wynagrodzenia. 

Dawid Kubacki, który osiąga ostatnio najlepsze wyniki na skoczniach całego świata, zgodnie z oficjalnymi danymi na dzień dzisiejszy, czyli w połowie sezonu, zarobił już 433 680 złotych. Składają się na to wygrane w 17 konkursach, w tym premia za osiągnięte wyniki w Turnieju Czterech Skoczni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

A ile z tych pieniędzy rzeczywiście zasiliło konto skoczka? Okazuje się, że Dawid Kubacki otrzymał 322 144 złotych. Z tego wynika, że skoczek stracił około 100 tysięcy złotych. 

Dlaczego Dawid Kubacki straci tyle pieniędzy?

Okazuje się, że to ze względu na przepisy prawne Dawid Kubacki straci ogromne sumy pieniędzy. Jego wygrane są pomniejszane o podatek, który w jego przypadku jest wyjątkowo bezlitosny. Właśnie ze względu na opodatkowanie wygranej z jego konta zniknęło aż 100 tysięcy złotych, które Polak zarobił, wygrywając najważniejsze turnieje. 

W Polsce podatek od wygranej wynosi 10%. Dużo więcej pieniędzy tracą skoczkowie z Austrii, gdzie podatek wynosi aż 40% wygranej. Słono zapłacą też skoczkowie ze Szwajcarii bo będzie to 35%, z Niemiec 20%, a z Finlandii 15%. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dawid Kubacki zdradził przykrą informację. Mało kto zdaje sobie z niej sprawę
2. Wystarczy podpalić liść laurowy i zostawić go na chwilę. Efekt? Przechodzi wszelkie oczekiwania, nieziemski

Coraz lepsze rezultaty osiągane na skoczniach dają Kubackiemu coraz większe zarobki, ale reprezentant Polski i tak wciąż traci ze względu na podatek. Pieniądze, które uczciwie zarobił, reprezentując kraj w konkursach, będą za każdym razem "uszczuplane" o wymaganą kwotę podatku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Radwańska zrobiła piorunujące wrażenie na gali Mistrzów Sportu. Zdjęcie jej kreacji podbija internet
  2. Piotr Żyła pochwalił się umiejętnościami gry na gitarze. Bezcenna reakcja Horngachera
  3. Musieli przerwać odcinek z Dagmarą. Śmierć przyszła nagle, dramat
  4. Jedna z kobiet na zdjęciu nie jest prawdziwą mamą. Wybierz jedną z nich i poznaj prawdę o sobie
  5. Wspaniała wiadomość, nawet po 300 zł więcej dla emerytów i rencistów. Musi zostać spełniony tylko jeden warunek  

źródło: sportowefakty

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News