Smutne wieści o Dawidzie Kubackim. Zapadła ostateczna decyzja

Smutne wieści o Dawidzie Kubackim. Zapadła ostateczna decyzja Źródło: wikipedia Christian Bier

Dawid Kubacki nie usłyszał dobrych wiadomości. Ostateczna decyzja zapadała. Smutne wieści dla wszystkich fanów skoków narciarskich.

Dawid Kubacki razem z pozostałymi przedstawicielami polskiej kadry narciarskiej usłyszeli ważne informacje. Została podjęta istotna decyzja, która w znaczny sposób wpłynie na najlepszego polskiego skoczka. Fani do końca trzymali kciuki na inne wiadomości. 

Decyzja zapadła. Dawid Kubacki ucierpi najbardziej 

Zgodnie z wiadomościami, które dzisiaj pojawiły się w mediach, Puchar Świata w skokach narciarskich został zakończony. Oficjalny komunikat wydał dyrektor Pucharu Świata, Walter Hofer. Decyzja o odwołaniu zapadała dzisiaj w południe, zgodnie z informacjami 41. sezon skoków narciarskich przedwcześnie dobiegł końca.

Odwołane zostały zawody w Trondheim i Vikersund. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów nie odbędą się także konkursy w ramach zawodów Blue Bird. Decyzja została podjęta z powodu epidemii koronawirusa, która sprawiła, że premier Norwegii Erna Solberg wprowadziła w całym kraju zakaz prowadzenia wydarzeń sportowych. W Norwegii zarażonych koronawirusem jest już 703 osób. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zgodnie z decyzją, jedną z najbardziej pokrzywdzonych osób może czuć się Dawid Kubacki. Polski skoczek mógł jeszcze wiele zmienić w klasyfikacji generalnej, niestety w związku z oficjalnym zakończeniem konkursu już nie odda następnego skoku. 

Dawid Kubacki miał szansę na podium. Jak Polacy zakończyli sezon

Fani skoków narciarskich do końca wierzyli, że Dawid Kubacki wyprzedzi w klasyfikacji generalnej Japończyka Ryoyu Kobayashi, który miał minimalnie więcej punktów i zajął trzecie miejsce na podium Pucharu Świata. Oznacza tom że Dawid Kubacki w chwili zamknięcia sezonu plasuje się na czwartym miejscu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Szpitale rozsyłają pilne SMS-y do Polaków. Komunikat najwyższej rangi

2. Lekarz oszacował, ile miesięcy będzie trwać wirus w Polsce. „Musimy szykować siły”

Piąte miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Kamil Stoch, na 11. był Piotr Żyła. Na 38. miejscu jest Jakub Wolny, na 42. Maciej Kot, na 46. Stefan Hula. Na 51. znalazł się Aleksander Zniszczoł, a na 61. miejscu uplasował się Klemens Murańka. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Produkty, które wywołują wzdęcia. Lista zdumiewa, o większości z nich prawie nikt nie ma pojęcia
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. NBP poddaje pieniądze kwarantannie z powodu epidemii. Wiadomo, co to oznacza dla Polaków
  4. 11-latka długo nie wychodziła z łazienki. Gdy matka zajrzała przez okno, nogi się pod nią ugięły
  5. Do sieci wyciekło nagranie z polskiej karetki. Trudno uwierzyć co tam się dzieje
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News