Kostecki popełnił samobójstwo? W tym samym areszcie siedział Tomasz G.

Kostecki popełnił samobójstwo? W tym samym areszcie siedział Tomasz G. Źródło: Screen/ YouTube/ iplaTV

Dawid Kostecki zginął śmiercią samobójczą - przynajmniej to oficjalna wersja, co do której niektórzy mają wątpliwości. A podejrzenia zwiększa fakt, że w tym samym areszcie, w którym bokser się zabił, przebywał też Tomasz G.

Dawid Kostecki popełnił samobójstwo 2 sierpnia. Powiesił się w celi aresztu, do którego trafił w połowie czerwca. Oficjalna wersja o przyczynach śmierci od początku budziła wątpliwości u bliskich boksera. A podejrzenia mogą wzmocnić nowe doniesienia mediów.

Dawid Kostecki powiesił się w celi. Nie wyglądał, jakby planował samobójstwo

Pięściarz Dawid Kostecki miał do odbycia pięcioletnią karę więzienia za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Do końca wyroku zostały mu dwa lata. Przebywał w zakładzie w Rzeszowie, ale w czerwcu przeniesiono go do innej placówki. 18 czerwca Kostecki trafił do aresztu śledczego Warszawa-Białołęka. Tam właśnie 2 sierpnia znaleziono jego ciało. Bokser popełnił samobójstwo przez powieszenie. Miał 38 lat.

Służba Więzienna poinformowała, że więzień nie był objęty specjalnym dozorem. Według funkcjonariuszy, jego zachowanie nie odbiegało od normy, nie zdradzał symptomów, które sugerowałyby, że planuje samobójstwo. Teraz sprawę bada prokuratura, także dyrektor generalny Służby Więziennej powołał specjalny zespół, który ma zbadać wszystkie okoliczności zdarzenia. Zdaniem "Rzeczpospolitej", śledczy powinni skupić się na jednym ważnym wątku.

Dawid Kosteckim był świadkiem. Oskarżony był w tym samym miejscu

Bokser był świadkiem prokuratury w procesie Tomasza G., który oskarżony został o rozbój. Grozi mu teraz 10 lat więzienia. Jak donosi "Rzeczpospolita", sąd przeniósł Dawida Kosteckiego do aresztu Warszawa-Białołęka, wiedząc, że w tym samym miejscu przebywa Tomasz G. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jednym słowem, oskarżony przebywał w tym samym areszcie, co świadek w jego sprawie. Sąd rejonowy, który podjął tę decyzję i kazał przewieźć boksera z Rzeszowa do Warszawy, był o tym poinformowany. Sugerowano tylko strażnikom, by izolowali obu więźniów. "Rzeczpospolita" sugeruje, że prokuratura badająca okoliczności sprawy, powinna uważnie prześledzić ten wątek. Pojawiają się bowiem podejrzenia, że Kostecki został do samobójstwa nakłoniony.

Dzisiaj grzeje: 1. Gdy zobaczył, co jego pies wyjął z wody długo nie mógł się otrząsnąć. Przyniósł to w pysku

2. 500 plus dla emerytów jeszcze w tym roku! Warto pospieszyć się ze złożeniem wniosku

Co ciekawe, Bokser mógł trafić do aresztu na Służewcu. W rozmowie z gazetą rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga tłumaczył, że rozporządzenie ministra sprawiedliwości mówi, iż osadzony musi przebywać w areszcie położonym najbliżej wzywającego sądu.

  1. Donald Tusk wolałby, żeby to zdjęcie nigdy nie ujrzało światła dziennego. Pospadacie z krzeseł
  2. Kot zakradł się do łóżeczka chorego dziecka, gdy nikt nie patrzył. To, co zrobił złamie wam serce
  3. Niedawno internet obiegało jego zdjęcie w objęciach Dominiki Tajner. Teraz do sieci trafił taniec godowy Daniela
  4. Księżna Kate w jednej chwili zrobiła się czerwona ze wstydu. Przez łobuzerski wyczyn 4-letniej córki
  5. Jest nagranie! Gwiazda "Przyjaciółek" na żywo zaśpiewała kultowa piosenkę tak żenująco, że internauci nie mają litości

Źródło: Onet

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu