Koszmar polityka PiS. Cierpi na nowotwór, musi oddać nagrodę

Koszmar polityka PiS. Cierpi na nowotwór, musi oddać nagrodę

Dawid Jackiewicz był jednym z najbardziej znanych ministrów w rządzie PiS. Kiedy został zdymisjonowany, opinia publiczna bardzo szybko o nim jednak zapomniała. Chociaż polityk walczy obecnie z nowotworem, znalazł się także w gronie ministrów, którzy muszą oddać otrzymane nagrody.

Jackiewicz był przez pewien czas naprawdę sprawdzonym człowiekiem Beaty Szydło. W listopadzie 2015 roku został więc ministrem skarbu państwa i pozostawał na tym stanowisku do września 2016 roku. Następnie schedę po nim przejął Henryk Kowalczyk, który rządził ministerstwem przez kolejnych 3,5 miesiąca, aż do jego likwidacji. Obecnie Kowalczyk zajmuje pozycję ministra środowiska.

Dawid Jackiewicz odda nagrodę

Jak donoszą media, za swą pracę miał otrzymać ok. 6 tys. zł nagrody. On także dołączył więc ostatecznie do grona osób, które musiały zwrócić premie i oddać je na konto Caritasu, czego wciąż jednak nie uczynił. Co ciekawe, jego sprawa jest dużo bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać. Dawid Jackiewicz sam otwarcie o tym opowiedział w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. - Nikt ze mną w tej sprawie się nie kontaktował, nikt mnie nie informował, że jestem w grupie tych, którzy mieliby zwrócić nagrodę - wyznał minister.

Reakcja internautów

Ostatecznie Jackiewicz stwierdził jednak, że odda premię i nie będzie to stanowiło dla niego ogromnego problemu. Wielu obywateli współczuje mu jednak, gdyż uważają, że naprawdę wydałby pieniądze na dobry cel, czyli swoją walkę z chorobą nowotworową.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.Najlepsze newsy dnia:

  1. Sejm dzieci i młodzieży ODWOŁANY! Zaskakujący powód
  2. Kempa przyłapana, internauci bezlitośni. „Gdzie pani jest?!”
  3. Andrzej Duda PONIŻONY w USA. „Facet w adidasach jak na działkę”
Następny artykuł