Wszyscy myśleli, że pierwsza sekcja zwłok Dawida rozwiała wątpliwości. Ale informatorzy dziennikarzy przekazali zaskakujące informacje

Wszyscy myśleli, że pierwsza sekcja zwłok Dawida rozwiała wątpliwości. Ale informatorzy dziennikarzy przekazali zaskakujące informacje Źródło: Screen / YouTube/ Onet News

Dawid Kostecki popełnił samobójstwo w celi warszawskiego aresztu. Tak głosi oficjalna wersja wydarzeń. Jednak sprawa jest o wiele bardziej tajemnicza. Na jaw wychodzą nowe informacje o sekcji zwłok pięściarza.

Dawid Kostecki 2 sierpnia został znaleziony martwy w celi w areszcie Warszawa-Białołęka, gdzie został przeniesiony z Rzeszowa. Były pięściarz miał powiesić się za pomocą pętli zrobionej z prześcieradła. Oficjalne informacje, które przekazano po sekcji zwłok, od początku mówiły o niepodważalnym samobójstwie. W tę wersję nie wierzyła rodzina boksera. Wątpliwości budził między innymi fakt, że Kostecki przebywał w areszcie z oskarżonym, przeciwko któremu miał zeznawać w zbliżającym się procesie. To nie wszystko - pojawiają się nowe informacje o sekcji zwłok.

Dawid Kostecki popełnił samobójstwo? Niektórzy mają wątpliwości

"Gazeta Wyborcza" ujawnia, że prokuratura wciąż rozważa, czy ponowna sekcja zwłok Dawida Kosteckiego zostanie wykonana. W sprawie wciąż jest wiele niejasności. Jak informuje gazeta, decyzja jeszcze nie zapadła, można się jej spodziewać w piątek lub poniedziałek. Zdaniem informatorów "Wyborczej", w prokuraturze twierdzi się, że ponowna sekcja zwłok byłaby wskazana choćby po to, by ukrócić wszelkie podejrzenia o "drugim dnie" sprawy.

A te pojawiły się, gdy wyszło na jaw, że Kostecki przebywał w areszcie wraz z Tomaszem G., oskarżonym, przeciwko któremu miał zeznawać. Rodzina nie zgadza się więc z oficjalną wersją o śmierci samobójczej i, aby mieć pewność, chciałaby aby drugich oględzin dokonał biegły prywatny. Bliskich Kosteckiego reprezentuje między innymi Roman Giertych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kolejną falę domysłów o faktycznym przebiegu zdarzeń przyniosła szokująca informacja, że na szyi Kosteckiego znaleziono ślady wyglądające na ukłucie. Odnotował to w służbowej notatce prokurator Wojciech Kapuściński. Oficjalna wersja brzmi, że to ukłucie owada i nie zbadano ich pod kątem możliwego odurzenia boksera.

Bokser został zamordowany? Bał się przenosin

Jeden z informatorów "Gazety Wyborczej" z zakładu karnego w Rzeszowie sugeruje, że Dawid Kostecki został zamordowany. Pięściarz miał mieć złe przeczucia przez przenosinami do Warszawy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Po 13 dniach od urodzenia Antoś umarł, nigdy nie zapłakał. "Położna rzuciła go na mnie. Był siny"

2. Nie będzie emerytury obywatelskiej. Ale są też dobre informacje - emeryci i tak dostaną kolejne pieniądze

- Od dawna w zakładzie krążyło przekonanie, że Kostecki z więzienia żywy nie wyjdzie. I nie tylko z powodu jego powiązań ze sprawami dotyczącymi agencji towarzyskich. Miał bardzo mocnego oponenta tu, w zakładzie karnym. To Grzegorz K., człowiek, który przed laty był przyjacielem Kosteckiego. Daliby się nawzajem za siebie pokroić. Kiedy Kostecki wyszedł po pierwszym wyroku, poróżnili się. Nie wiem dlaczego. A K. jest niebezpieczny i ma jeszcze bardziej niebezpiecznych kumpli. W mojej ocenie są zdolni do najgorszego - cytuje "Wyborcza" swojego informatora.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prezent ślubny czekał na otwarcie aż 9 lat! Młoda para prawie zemdlała, gdy w końcu zajrzeli do środka
  2. Gdyby Kora żyła, sama biłaby brawa. Michał Szpak wyszedł na scenę i wszystkich zatkało
  3. TVN: Kataklizm w Japonii. 1 osoba nie żyje, 40 jest rannych
  4. Wszyscy liczyli, że uda się ją uratować. Niestety, kobieta zmarła porzucona na pastwę losu
  5. Znalazł drzwi w leśnej skarpie. Uchylił je, a gdy zobaczył kto tam się kryje, zamarł z przerażenia

Źródło: Sportowe Fakty WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News