Na popularnym serwisie aukcyjnym eBay wystawiono na sprzedaż Davida Camerona. Polityka można było nabyć na aukcji za kilkadziesiąt tys. funtów brytyjskich. Nie wiadomo kto stał za próbą „sprzedaży” brytyjskiego premiera.

Zawirowania w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię, unikanie tematu podatków, a także zamieszanie Camerona w Panama Papers bardzo pogorszyło jego opinię wśród Brytyjczyków. Taki spadek poparcia poskutkował umieszczeniem Camerona na eBayu.

Sprzedawca, który wystawił premiera na aukcję nie zapomniał opisać „przedmiotu sprzedaży”. Jak widnieje w podpisie Cameron jest „używany” i „nie jest już potrzebny”.

„Używany premier. Nie jest już potrzebny. Potrzebuje trochę czułości. Zestaw nie zawiera pudełka ani instrukcji. Kupujący musi sam odebrać towar. (…) Odbiór z centralnego Londynu, dane kontaktowe zostaną dostarczone po zakończeniu sprzedaży. Kupujący musi zorganizować własny transport” – poinformował „sprzedawca” premiera.

Choć oferta miała pozostać aktywna do 18 kwietnia, zaraz po tym jak nabrała rozgłosu, władze portalu usunęły ją. Do tego momentu oferta sprzedaży Camerona zebrała 153 chętnych, którzy podbili jego cenę do 65 900 funtów brytyjskich.


POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: unilad.co.uk, pl.sputniknews.com
pt

...

Zobacz również