Darłowo: Ofiary śmiertelne wśród uczniów. Są zarzuty wobec Mariusza N.

Darłowo: Ofiary śmiertelne wśród uczniów. Są zarzuty wobec Mariusza N. Źródło: fot. facebook.com/Obserwator Lokalny Sławno

Na drodze krajowej nr 37 za zjazdem DK6 na trasie Darłowo-Karwice doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Z autobusem liniowym zderzyła się ciężarówka. Rany odniosło 17 osób, a dwie z nich zmarły. To uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Kierowca ciężarówki Mariusz N. ma postawione zarzuty.

We wtorek po południu w okolicach Słowina rozegrał się prawdziwy dramat. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do wypadku doszło, kiedy samochód ciężarowy zahaczył o bok autobusu. Kierowca transportujący w większości uczniów i dzieci próbował ratować sytuację, jednak okazało się to niemożliwe. Autobus wpadł do rowu. W wyniku wypadku obrażenia odniosło 17 osób, w tym 6 zostało ciężko rannych. Niestety dwie osoby także zmarły. To 20-letni chłopak i 19-letnia dziewczyna. Oboje byli uczniami wspomnianego Zespołu Szkół Morskich w mieście Darłowo.

Darłowo: zarzuty dla sprawcy wypadku

W akcji ratunkowej udział wzięło mnóstwo ratowników. Na miejsce przyjechało 6 zespołów ratowników w ambulansach i 10 zastępów straży pożarnej. Potrzebne było także wsparcie dwóch śmigłowców. W zdarzeniu uczestniczyło w sumie 23 osoby. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Po dokonaniu wszelkich czynności na miejscu i zakończeniu akcji ratunkowej do sprawy wkroczyła prokuratura. Kierowcy ciężarówki Mariuszowi N. postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Grozi za to nawet 8 lat więzienia. Kierowca nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań w Prokuraturze Okręgowej w Koszalinie. Na razie nie wiadomo, czy zastosowany zostanie wobec niego areszt, czy inne środki zapobiegawcze.

Sprawą zainteresowały się władze

Jak poinformowała rzecznik rządu Jolanta Kopcińska, premier żywo zainteresował się tą sprawą. Jeszcze w trakcie akcji ratunkowej był na bieżąco informowany. Pozostawał także w kontakcie z wojewodą zachodniopomorskim Tomaszem Hincem. - Premier Mateusz Morawiecki jest wstrząśnięty tym, co się wydarzyło - powiedziała Kopcińska. Z kolei rzecznik wojewody Agnieszka Muchla poinformowała o działaniach swojego przełożonego w związku z tą tragedią. - Wojewoda odwiedził rannych, którzy są hospitalizowani w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie i szpitalu w Sławnie. Jedna osoba jest hospitalizowana w Szczecinie i do niej pojechał wicewojewoda Marek Subocz. Wojewoda pojechał też na miejsce wypadku. Spotkał się ze służbami, które brały udział w akcji ratowniczej. Podziękował im za szybką akcję, za profesjonalizm - stwierdziła Muchla.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Katastrofa w Zachodniopomorskim! 19 osób rannych, w tym dzieci
  2. Wypadek Służby Ochrony Państwa! Ranni w szpitalu, pojazd dachował
  3. Katastrofalny wypadek samochodowy! Auto zmiażdżone, nie żyje polski polityk
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News