Rodzice trójki utopionych dzieci zostali zlinczowani

Rodzice trójki utopionych dzieci zostali zlinczowani Źródło: Darłówko

Morze porwało trójkę dzieci, a Darłówko nadal jest na celowniku całej Polski. Tym razem kontrowersję wzbudzili rodzice rodzeństwa porwanego przez morskie fale. Każda taka sytuacja wzbudza dyskusję o tym, kto jest winny, jednak na tych ludzi spadł grad negatywnych komentarzy. To był lincz. 

Darłówko jest nadmorską częścią większego Darłowa, a oczy na nie zwróciła ostatnio cała Polska. We wtorek 14. sierpnia doszło tam do wielkiej tragedii. Matka opiekowała się na plaży czwórką swoich dzieci. Troje z nich poszło bawić się do morza, podczas gdy kobieta została na plaży z najmłodszym potomkiem. Gdy ten potrzebował skorzystać z toalety, kobieta udała się tam zostawiając pozostałe dzieci. Gdy wróciła, już ich nie było. Wciąż trwają poszukiwania, tymczasem zachowanie rodziców dzieci wywołało w internecie całą lawinę negatywnych komentarzy oraz hejtu.

Dzieci porwane przez morze

Podczas gdy matka poszła do toalety z najmłodszym potomkiem, trójka starszych dzieci pozostała w wodzie. Gdy kobieta wróciła, dzieci już nie było. Najstarszego z rodzeństwa, 14-letniego Kacpra znaleziono chwilę później nieprzytomnego. Niestety pomimo wykonanej reanimacji oraz przetransportowania do szpitala, chłopiec zmarł. Dwójki pozostałych dzieci szukano przez kolejne dni. W akcję zaangażowali się zarówno zawodowi ratownicy wodni, jak i zwykli turyści przebywający na plaży. Ci ostatni stworzyli tzw. "żywy łańcuch", lecz poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Dopiero dziś z wody wyciągnięto zwłoki małej dziewczynki, jednak nie potwierdzono jeszcze czy to poszukiwana nastolatka. Ciała chłopca wciąż nie odnaleziono.

Darłówko: rodzice zaginionych dzieci zlinczowani

Tak straszne wypadki zawsze wywołują wielkie emocje i w tym przypadku nie było inaczej. Pod wszystkimi wiadomościami dotyczącymi tragedii pojawiły się dziesiątki komentarzy, a większość z nich otwarcie krytykowała zachowanie rodziców. - Przepraszam będę szczery była czerwona flaga a oni się kąpali. Ojciec miał w dupie dzieci bo se chodził gdzieś po plaży. Dlaczego ma mi być smutno z tego powodu? Z rodzicami jest coraz gorzej ogólnie rzecz biorąc. Żądzą szkołą i mają w dupie to że flaga jest czerwona i inne rzeczy. Później się dziwią ludzie jak te dzieci są wychowywane. Niech mają za swoje - ostrymi słowami skomentował tragedię jeden z internautów. - Co jak co, ale byli pod opieką matki. To ona powinna się nimi opiekować i to jest tylko i wyłącznie jej wina. Już nie będę mówiła nawet o czerwonej fladze - dodaje inna. - Jak z tyloma pociechami można iść na plażę, która nie jest strzeżona? Zapobiegawczo poszłabym tam, gdzie ratownicy - ocenia kolejny. Wśród dziesiątek negatywnych komentarzy znaleźć się dało również słowa pocieszenia dla rodziców oraz próby podniesienia ich na duchu w tej ciężkiej chwili. Darłówko wciąż owładnięte jest poszukiwaniami chłopca.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Tragiczny wypadek samochodowy. Elżbieta II w żałobie
  2. KATASTROFA! Polska właśnie wylatuje z kluczowej europejskiej organizacji
  3. Tadla boleśnie szydzi z Rozenek! Będzie wojna?!
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News