Papież Franciszek zabrał głos ws. dzieci z Darłówka. Wysłał specjalny list

Papież Franciszek zabrał głos ws. dzieci z Darłówka. Wysłał specjalny list

Papież Franciszek zabrał głos w sprawie dzieci, które we wtorek 14 sierpnia utonęły w Darłówku. Dziś odbył się pogrzeb: 14-letni Kacper, 13-letni Kamil i 11-letnia Zuzia zostali pochowani na cmentarzu w ich rodzinnej miejscowości, Sulmierzycach. Nikt nie spodziewał się, że głowa Kościoła wyśle specjalny list rodzicom.

Tragedia dzieci z Darłówka poruszyła całą Polskę. We wtorek 14 sierpnia nastolatkowie zniknęli z oczu rodzicom, którzy musieli zająć się ich 2-letnim bratem, Adasiem. Gdy spojrzeli na brzeg, na którym jeszcze przed chwilą bawiły się ich pociechy, wpadli w panikę. Natychmiast zareagowali i wezwali po pomoc ratowników. Jeszcze tego samego dnia odnaleziono najstarszego chłopca przy falochronie. Mimo szybkiej akcji ratowniczej, 14-latek zmarł w szpitalu. Poszukiwania nadal trwały - turyści z plaży utworzyli żywy łańcuch i metr po metrze przeszukiwali wybrzeże. W piątek odnaleziono ciało 11-letniej Zuzi, a następnego dnia wyłowiono z morza 13-letniego Kamila. Żadne z dzieci nie przeżyło. Internet zawrzał.

Dziś odbył się pogrzeb dzieci z Darłówka. Papież Franciszek napisał list do rodziców

Papież Franciszek również usłyszał o tragedii Polaków. Jak informują media, które dotarły na dzisiejszy pogrzeb w Sulmierzycach, podczas mszy został odczytany list z kondolencjami od samego Ojca Świętego. - Dziś nie mówimy Wam żegnajcie, ale do zobaczenia na radosnym apelu w niebie - dodał w pożegnaniu ksiądz sprawujący posługę na mszy pogrzebowej. Duchowny wspomniał również o tym, że dzieci były wychowane w wierze katolickiej i otrzymywały bardzo wysokie stopnie na zajęciach religii. Gest papieża Franciszka z pewnością wzruszył rodziców, dla których w tym ciężkim czasie każde wsparcie jest na wagę złota.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Fani Kory grożą jej następczyni śmiercią! "Zdechniesz dziw*o!"
  2. Dramatyczne chwile na imprezie TVP. Gwiazda "M jak Miłość" potłuczona
  3. Przełom! Odnaleziono ciało i namiot Mackiewicza, co dalej?
  4. Strażacy myśleli, że znaleźli nieżywe szczeniaki. Wtedy zdarzył się cud
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News