Rodzina dzieci z Darłówka wydała oświadczenie. Mocne słowa

Rodzina dzieci z Darłówka wydała oświadczenie. Mocne słowa

Darłówko było w ostatnich dniach na ustach wszystkich Polaków. Tragiczna śmierć trójki dzieci wstrząsnęła milionami ludzi, a smutek ogarnął cały kraj. Po kilku dniach poszukiwań ostatecznie odnaleziono i zidentyfikowano ciała wszystkich dzieci. Dziś rodzina wydała oficjalne oświadczenie. 

Ostatnie kilkanaście dni Polska żyła tragedią, która wydarzyła się 14. sierpnia w nadmorskiej części Darłowa - Darłówko. Według wstępnych doniesień, trójka dzieci została porwana przez falę, podczas gdy ich matka musiała odejść z czwartym na moment do toalety. Gdy ta wróciła, potomstwa już nie było. Akcja ratownicza oraz poszukiwawcza trwała kilka dni, niestety ostatecznie żadne z trójki dzieci nie przeżyło. Sprawa wzbudzała również kontrowersje dotyczące odpowiedzialności rodziców, znaków ostrzegawczych na plaży oraz linczu rodziców w internecie. Dziś najbliższa rodzina wydała oświadczenie w tej sprawie.

Kontrowersje w sprawie utonięcia dzieci

Trójka dzieci porwanych przez fale to oczywiście wielka tragedia. Sprawa obiegła całą Polskę w zaledwie kilka godzin, a jeszcze w czasie akcji poszukiwawczej pojawiły się pierwsze kontrowersje. Wszystko zaczęło się od kwestii poczucia odpowiedzialności matki, która zostawiła trójkę dzieci w wodzie, by pójść zająć się czwartym, najmłodszym dzieckiem. Dalej trwała dyskusja na temat tego czy w czasie kąpieli dzieci wywieszona była czerwona flaga zabraniająca kąpieli. Na końcu rozpoczął się lincz rodziców dzieci w internecie ze względu na ich zachowanie kilka dni po tragedii oraz pretensje do ratowników.

Darłówko - oświadczenie najbliższej rodziny dzieci

Po śmierci trójki dzieci - 14-letniego Kacpra, 13-letniego Kamila oraz 11-letniej Zuzanny, najbliższa rodzina wydała oświadczenie. Zawiera ono wiele mocnych słów oraz emanuje z niego żal i smutek rodziców. Przeczytać można deklarację, że rodzice robili wszystko co tylko możliwe, by uchronić dzieci przed tragedią. Zaprzeczają również oskarżeniom, że w trakcie zabaw dzieci w wodzie na kąpielisku wywieszona była czerwona flaga. Wyjaśniona także została kwestia tego czy matka była sama z czwórką dzieci - obecny na plaży był również ojciec, który doglądał dzieci pod jej nieobecność. Oboje rodzice byli także trzeźwi. Na końcu widnieje apel o uszanowanie godności rodziców oraz prawa do ustalenia prawdy o tragicznych wydarzeniach. Dziękują również za wsparcie i dobre słowo.

Darłówko: Treść oświadczenia rodziców zmarłych dzieci

"W imieniu rodziców tragicznie zmarłych dzieci, wobec licznych ataków w ich kierunku oświadczamy, że rodzice robili wszystko, by uchronić dzieci przed tragedią. Nie jest prawdą, że dzieci kąpały się lub weszły do wody przy czerwonej fladze. Nie jest prawdą, że mama dzieci została z nimi sama na plaży. Obecni byli oboje rodzice. W czasie gdy mama udała się z najmłodszym synkiem na wydmy, pozostałej kąpiącej się trójki doglądał tato. Dzieci kąpały się w oddaleniu od falochronu, a na długości całej plaży kąpali się również inni ludzie. Oboje rodzice zostali poddani badaniu alkomatem i byli trzeźwi. Ponieważ w sprawie media i opinia publiczna wydały już wyrok, uznając rodziców za nieodpowiednio dbających o dzieci i wydały go jeszcze przed formalnym wszczęciem postępowania przez prokuraturę, wobec licznych wątpliwości w sprawie oznakowania kąpieliska i działań ratunkowych, rodzice zmuszeni są, mimo ogromnej żałoby, pytać prokuratora czy na plaży rzeczywiście wszystko przebiegało zgodnie ze sztuką oraz czy sposób oznaczenia kąpieliska był prawidłowy, czy zrobiono wszystko, by uniknąć tragedii i podjęto prawidłowo wszystkie działania ratunkowe"

Apel o uszanowanie godności

"Apelujemy o uszanowanie godności rodziców tragicznie zmarłych dzieci, a także ich prawa do ustalenia prawdy w sprawie tragicznych zdarzeń. Rodzice chcieliby również podziękować wszystkim, którzy wspierają ich w tym trudnym czasie zarówno przy próbie odnalezienia dzieci, jak również teraz, przy próbie wyjaśniania okoliczności zdarzenia." ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Krystyna Pawłowicz została poniżona! „Kryśka, znaleźliśmy Twoje tabletki”
  2. Międzynarodowe upokorzenie Dudy! Cały świat się śmieje
  3. Doda zachowuje się skandalicznie. Jej fani nie mogą jej wybaczyć
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News