Dariusz Piontkowski nagle zabrał głos ws. zamknięcia szkół. Wszystko jest już jasne
unsplash.com Yustinus Tjiuwanda
Weronika Wasiak - 29 Września 2020

Dariusz Piontkowski nagle zabrał głos ws. zamknięcia szkół. Wszystko jest już jasne

Dariusz Piontkowski niespodziewanie zabrał głos w sprawie zamknięcia szkół. Na informacje w tej sprawie Polacy, a przede wszystkim rodzice, niecierpliwie czekali. Szef MEN nie pozostawił żadnych wątpliwości.

Dariusz Piontkowski nagle odniósł się do sytuacji epidemiologicznej w Polsce, pod kątem roku szkolnego. Nie da się ukryć, że odkąd dobowa liczba nowych przypadków wynosi ponad tysiąc opinia publiczna coraz głośniej dyskutuje o zamknięci placówek, na co z kolei rząd jak dotąd się nie zdecydował. Czy niebawem się to zmieni?

Beata Szydło przekazała wiadomość o śmierciZ ostatniej chwili: śmierć nadeszła nagle, Beata Szydło pogrążyła się w smutku. Spływają kondolencjeCzytaj dalej

Dariusz Piontkowski o zamknięciu szkół

We wtorek na antenie Polskiego Radia Polacy moli posłuchać, co w sprawie obecnej sytuacji epidemiologicznej i wciąż otwartych szkół ma do powiedzenia Dariusz Piontkowski. Minister Edukacji Narodowej odniósł się przede wszystkim do tego, czy w przy drugiej fali koronawirusa szkoły zostaną zamknięte, tak jak miało to miejsce na początku pandemii, czyli w pierwszej połowie marca.

Piontkowski przyznał, że nie spełniły się scenariusze Polaków, z których wynikało, że po rozpoczęciu roku szkolnego masowo zacznie przybywać nowych zarażeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zapomniała o jednej rzeczyZdezynfekowała ręce, zapomniała o jednej rzeczy. Chwilę później rozległa się eksplozjaCzytaj dalej

- Nie ziścił się scenariusz zakładający, że powroty z wakacji wpłyną na masowe rozprzestrzenianie się wirusa w szkołach. Gdyby tak było, to mielibyśmy tysiące placówek zamkniętych - mówił na antenie Polskiego Radia Dariusz Piontkowski, którego przytacza Radio Zet.

To jeszcze nie koniec, bo MEN przyznał, że obecnie podejmowane działania, gdy w któreś z placówek dojdzie do zarażenia, przynoszą rezultaty, dlatego nie ma potrzeby, by zamknięte zostały wszystkie szkoły w kraju.

Dzisiaj grzeje:

1. Niewiarygodne, co synowa Martyniuków wysłała im kurierem. Gdy zajrzeli do środka, zaniemówili

2. Kraj obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje Aleksander. Polacy opłakują wybitnego mężczyznę „Z głębokim smutkiem i żalem…”

3. Dorota Gardias w szpitalu. Przygnębiające, nieoficjalne informacje

- Gdyby tak było, że powrót z wakacji spowodował masową falę zachorowań, to dzisiaj mielibyśmy tysiące placówek zamkniętych, a tak nie jest. Widać pewną fluktuację. Część szkół wraca z tej kwarantanny do tradycyjnych zajęć. Pojawiają się nowe podejrzenia zakażeń. Nie widać na razie, że ten słynny powrót z wakacji miał spowodować jakąś masową falę zachorowań. [...] Nie chcemy reagować w ten sposób, by wszystkie szkoły zamykać, chyba że będzie jakaś dramatyczna sytuacja epidemiczna. Wydaje mi się, że sam fakt, że ktoś choruje w okolicach Warszawy, nie oznacza, że w okolicach Szczecina musimy zamykać szkoły. I tej logiki będziemy się raczej trzymali - mówił na antenie Polskiego Radia szef MEN, Dariusz Piontkowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ważne, Lidl bezzwłocznie wycofuje popularny produkt, który ma prawie każdy w domu. Może być zagrożeniem dla zdrowia
  2. Rosjanie odbiorą Polakom wielkie sportowe święto? Kibice są wściekli, możemy stracić uwielbianą imprezę sportową
  3. Groza w miejscu zamieszkania Krzysztofa Jackowskiego. Pilna ewakuacja, realne zagrożenie życia
  4. Już od jutra Polacy zapłacą więcej. Setki tysięcy osób jest nieświadomych szybkiej zmiany
  5. TVN alarmuje, wydano żółte ostrzeżenia. Niebezpieczna sytuacja dla wielu Polaków
  6. Beata nie mogła uporać się w wstydliwym problemem, sięgnęła po sok z pietruszki. Wystarczyły 2 tygodnie, by znów zaczęła cieszyć się życiem

Miss przeszła koszmarW wieku 5 lat została miss piękności, następnie przeszła koszmar, musiała się poświęcić. Wiemy, jak wygląda dziśCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News