Pilny komunikat ministra edukacji. Rodzice nie będą zadowoleni, zaskakująca decyzja

Pilny komunikat ministra edukacji. Rodzice nie będą zadowoleni, zaskakująca decyzja Źródło: youtube.com Ministerstwo Edukacji Narodowej

Dariusz Piontkowski brał dziś udział w specjalnej konferencji, na której odpowiadał m.in. na pytania obecnych dziennikarzy. Podczas jednej z wypowiedzi pojawił się pilny komunikat, minister edukacji wypowiedział ostre słowa. Rodzice mogą nie być zadowoleni, polityk podjął dobrą decyzję?

Dariusz Piontkowski postawił sprawę jasno i opowiedział o zmianie, która będzie obowiązywać od 1 września. Rodzice najmłodszych dzieci muszą się z tym zapoznać.

Rodzice będą musieli działać odpowiedzialnie,a dyrektor będzie miał prawo wymagać

Podczas konferencji padło pytanie, jak będzie wyglądać procedura powrotu do szkół najmłodszych dzieci - przedszkolaków. Minister edukacji został również zapytany, czy dyrektor może żądać zaświadczenia o stanie zdrowia dziecka oraz odesłać malucha z placówki, jeśli ten ma gorączkę lub podejrzanie źle się czuje. Okazało się, że tak - nie chodzi jednak tylko o COVID-19.

- Dyrektor przedszkola ma prawo zażądać zaświadczenia lekarskiego, że dziecko jest zdrowe, jeśli wraca ono po chorobie, a nadal ma np. podwyższoną temperaturę. [...] Rzeczywiście, część rodziców, mimo tego że dziecko miało katar, podwyższoną temperaturę, to z różnych względów wysyła je do przedszkola. To oczywiście powodowało, że także inne dzieci mogły zarazić się grypą, czy jakąś inną chorobą i stąd plaga zachorowań - mówił Dariusz Piontkowski.

Dariusz Piontkowski nie pozostawia złudzeń

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Minister edukacji zaznaczył, że takie działania w okresie epidemii są szczególnie istotne. Zbliża się jesień, odporność dzieci może być obniżona, a przedszkola nie chcą zmagać się z plagą zachorowań. Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich podopiecznych, należy reagować szybko i pozwolić dziecku dojść do zdrowia, aby wypoczęte mogło znów zobaczyć się z kolegami. Jednak jeśli rodzic usilnie chce przyprowadzić na zajęcia dziecko z gorączką lub innymi objawami chorobowymi, dyrektor nie powinien przyjmować kilkulatka do placówki. Po przebytej chorobie władze mają prawo wymagać zaświadczenia o aktualnym stanie zdrowia.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje gwiazda disco polo
2. Krzysztof Jackowski odpowiedział na pytanie, które dręczy nas wszystkich. Dotyczy śmierci

- Jeśli takie dziecko po kilkudniowym okresie choroby ma już wrócić do przedszkola i nie ma już widocznych objawów choroby, to oczywiście może wrócić. Gdyby jednak okazało się, że to dziecko ma podwyższoną temperaturę, dyrektor ma prawo zażądać od rodzica zaświadczenia lekarskiego tak, aby chronić po prostu inne dzieci, nauczycieli i pracowników - tłumaczył Dariusz Piontkowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niestety, nadeszła 2 fala, źle się dzieje. Sklepy właśnie wprowadzają limity na makaron, mąkę, mleko, papier inne, porażające doniesienia z Australii
  2. Media przekazały najgorszą informację. Nie żyje prawdziwa legenda, wspominają go tysiące osób z całego świata
  3. Pies codziennie wyglądał przez okno i patrzył w jedno miejsce. Gdy właściciel odkrył powód, nogi się pod nim ugięły
  4. Prawie każda pani domu popełnia karygodny błąd przy robieniu mizerii. Wystarczy zastosować sekretny trik naszych babć i dodać 1 składnik
  5. Szumowski zabrał głos ws. powrotu obostrzeń i narodowej kwarantanny. Ponure informacje dla wszystkich Polaków
  6. Atak nożownika na ruchliwej ulicy, są ranni, media donoszą o ofiarach śmiertelnych. Dotarły do nas tragiczne informacje z Glasgow

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News