Miliony uczniów i rodziców czekało na wiadomość. Minister edukacji wydał właśnie oświadczenie

Miliony uczniów i rodziców czekało na wiadomość. Minister edukacji wydał właśnie oświadczenie Źródło: Jan Bielecki/East News

Dariusz Piontkowski wydał właśnie bardzo ważne oświadczenie dla wszystkich uczniów i ich rodziców. Dzieci, które w tym roku przystępują do egzaminów, już dzisiaj szczegółowo dowiedzą się, jak będzie przebiegać egzamin pod względem bezpieczeństwa. Minister edukacji narodowej zdradził w rozmowie z radiem WNET, czy uczniowie podczas egzaminu będą musieli mieć zasłonięty nos i usta.

Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej przekazał, że już dziś opublikowane zostaną dokładne wytyczne przeprowadzania egzaminów maturalnych, egzaminów ósmoklasisty i egzaminów zawodowych. Piontkowski poinformował wszystkich uczniów, czy podczas pisania egzaminu będą musieli mieć na sobie maseczki ochronne. 

Dariusz Piontkowski wydał oświadczenie w sprawie egzaminów  

W rozmowie z radiem WNET Dariusz Piontkowski przekazał, że Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowuje wytyczne, które obowiązywać będą podczas zbliżających się egzaminów. Całość rozporządzenia znajdzie się w sieci już dzisiaj. Dariusz Piontkowski zdradził jednak, co znajdzie się w rozporządzeniu CKE. 

- Tam też będziemy m.in. mówili o tym, że maseczki, które mamy używać w przestrzeni publicznej będą obowiązywały w tych momentach, gdzie poruszamy się w przestrzeni publicznej, gdy młodzież będzie szła do szkoły, czy zmierzała do sali egzaminacyjnej - przekazał. 

Podczas samego egzaminu nie będzie wymagane, by uczniowie mieli na sobie maseczki ochronne. Dariusz Pionktowski argumentuje taką decyzję komfortem dzieci, które będą przystępowały do egzaminów. 

- Oczywiście ten, kto będzie chciał, będzie się w ten sposób czuł bezpiecznie, będzie mógł to zrobić, ale obowiązku zasłaniania nosa i ust w trakcie samego egzaminu nie będzie - dodał. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dariusz Piontkowski o powrocie uczniów do szkół

Dariusz Piontkowski przekazał także, jaka będzie decyzja odnośnie do powrotu dzieci do szkół. Okazuje się, że na razie rodzice i ich dzieci muszą uzbroić się w cierpliwość. Decyzja zapadnie w najbliższym czasie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wszystko ma się zacząć już na dniach. Wizja Jackowskiego załamała wiele osób

2. Od 18 maja zmiany na uczelniach wyższych. Najnowsze informacje przekazał minister MNiSW

Myślę, że za kilka dni, najpóźniej na przełomie maja i czerwca pan premier poinformuje, jaka będzie ostateczna decyzja. Chcielibyśmy, żeby choć na chwilę dzieci i młodzież mogli wrócić do szkoły. Czy będzie taka możliwość? Zobaczymy za jakiś czas - poinformował. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Proste sposoby na oczyszczenie organizmu. Warto je znać
  2. Pudzian chwycił za mikrofon i się zaczeło. Wybrał najpiękniejsze kobiety świata. "Gryzłbym jak Reksio"
  3. Pilna akcja na Śląsku w związku z wirusem. Do ponownego przebadania kilkanaście tysięcy osób
  4. Tysiące czekały na odpowiedź Szumowskiego na jedno pytanie. Minister nie ma dobrych wiadomości
  5. Niestety. Właśnie doszła do nas wiadomość o śmierci Henryka Jaskuły
  6. Przekrój cytrynę na 4 cząstki i połóż obok łóżka przed snem. Wyrzuć natychmiast po obudzeniu, rezultat jest spektakularny

źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News