Pilna konferencja ministra Piontkowskiego. Właśnie wprowadził nowe zasady dla szkół

Pilna konferencja ministra Piontkowskiego. Właśnie wprowadził nowe zasady dla szkół Źródło: Jan Bielecki/East News

Dariusz Piontkowski wystąpił dziś na nagłej konferencji prasowej. Minister edukacji narodowej wprowadził właśnie nowe zasady dla szkół w Polsce. Co się zmieni i kiedy można się spodziewać, że zostaną wprowadzone?

Dariusz Piontkowski zdecydował się na wprowadzenie dwóch zmian dla szkół. Funkcjonowanie placówek edukacyjnych w Polsce w czasie pandemii koronawirusa ulegnie zmianie. Wśród nowości, jakie zaproponowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, pojawia się nauczanie indywidualne i możliwość skracania zajęć. Wiadomo już, jak dokładnie będzie można prowadzać zmiany. 

Dariusz Piontkowski wystąpił na pilnej konferencji prasowej MEN

Dariusz Piontkowski podczas konferencji podkreślił, że całe Ministerstwo Edukacji Narodowej robi wszystko, by zarówno dyrektorzy, jak i nauczyciele mieli pełny podgląd na sytuacje, mowa o funkcjonowaniu placówek w czasie roku szkolnego w pandemii koronawirusa. Szef MEN wspomniał o gotowych wytycznych i konsultacje, jakie wcześniej odbywały się z sanepidami. Co więcej, przedstawione zostały dwa elementy, jakie mogą ułatwiać pracę szkół, gdy wprowadzony zostanie tryb zdalny. 

- Po pierwsze to rozwiązanie, które pozwala w przypadku nauczania indywidualnego, gdy jest orzeczenie poradni, by przynajmniej część zajęć na wniosek rodzica – szkoła nie może narzucić takiego trybu – ale na wniosek rodzica może zdecydować się na kształcenie indywidualne w trybie zdalnym. Tak, aby nie było bezpośredniego kontaktu nauczyciela z dzieckiem, jeżeli ma to jakieś uzasadnienie epidemiczne - wyjaśnił Dariusz Piontkowski. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dariusz Piontkowski o skracaniu zajęć w szkole 

Drugą zaproponowaną zmianą jest także skracanie zajęć. Dotychczas przepisy na ten temat nie były jednoznaczne. Obecnie lekcje będzie mogła trwać minimalnie 30 minut. 

Dzisiaj grzeje: 1. Magda Narożna pokazała zdjęcie z wakacji. Wszyscy patrzą tylko na jej biust, przesadziła?

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Mamy potwierdzenie, uczniowie natychmiast rozpoczynają zdalną naukę. Fatalna sytuacja w renomowanym liceum

- Drugą zmianą, która jest także wyraźnie odpowiedzią na to, co mówili dyrektorzy – to możliwość skracania zajęć. Ona już funkcjonowała wcześniej, ale przepisy nie były jednoznaczne. Stąd wprowadziliśmy w okresie przechodzenia szkoły na kształcenie zdalne jednoznaczną możliwość skracania lekcji - dodał. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewielu wie, co Paweł Królikowski jako ostatnie powiedział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Już wtedy czuł niepokój?
  2. Smażone mięso jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Naukowcy nie pozostawiają złudzeń
  3. Od 15 września ruszą wielkie zmiany w całej Polsce. Lekarze biją na alarm, będzie źle
  4. Media właśnie obiegło potwierdzenie. Uczniowie przechodzą na nauczanie zdalne, sytuacja w placówce wymknęła się spod kontroli
  5. Nikt nie wiedział, widzowie oniemieli. Szczena z "Chłopaków do wzięcia" przyznał się przed kamerą, bardzo wstydliwy sekret
  6. Ekspresowe i proste w wykonaniu lekkie ciasto dla zabieganych. Nie żartujemy, zrobisz je w 5 minut

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News