Dariusz Piontkowski wypowiedział się na temat problemów w szkołach. Zwrócił się do rodziców

Dariusz Piontkowski wypowiedział się na temat problemów w szkołach. Zwrócił się do rodziców Źródło: Jan Bielecki East News

Dariusz Piontkowski zdecydował się poruszyć temat, który spędza wielu rodzicom sen z powiek. Zapewnia, że szkoły zostały przygotowane na powrót uczniów, jednak pojawiające się w mediach doniesienia o sytuacjach, z jakimi borykają się placówki, nasuwają w tej kwestii niemałe wątpliwości. Szef resortu postawił sprawę jasno.

Dariusz Piontkowski, jako minister edukacji, przechodzi obecnie ciężką próbę. Uczniowie wrócili do szkół mimo szalejącej pandemii. Rodzice są zaniepokojeni, a reszta społeczeństwa obawia się, iż dzieci będą odpowiedzialne za zwiększenie liczby zakażonych koronawirusem. Minister edukacji udzielił znaczącej wypowiedzi, jest pewny swojego zdania.

Dariusz Piontkowski w wielu wywiadach zapewniał, że dzieci są bezpieczne

Dariusz Piontkowski nie ma wątpliwości, że powrót dzieci do szkół nie jest obarczony zwiększoną dozą ryzyka i wierzy, że placówki przygotowały się na powrót uczniów. Szef ZNP, Sławomir Broniarz, ma zdecydowanie inną opinię i ostatnio podzielił się doniesieniami, jakie dotarły do niego od dyrektorów szkół. Dariusz Piontkowski zdecydował się ustosunkować do krążących w kraju obaw i wątpliwości co do szkoły w czasach pandemii. Zwrócił się również ze specjalną prośbą do rodziców. Jego słowa miały uspokoić opiekunów uczniów oraz trafić do osób, które odmawiają przystosowania się do zasad wdrożonych przez dyrektorów szkół, jak np. mierzenie temperatury przed przestąpieniem progu szkoły.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Minister zdrowia wierzy, że rodzice rozumieją powagę sytuacji

- Jestem zaskoczony postawą części rodziców, którzy nie biorą pod uwagę oczekiwań większości Polaków - powiedział Dariusz Piontkowski słysząc doniesienia o buncie niektórych rodziców posyłających swoje pociechy na zajęcia. Rozwiał wszelkie wątpliwości i postanowił poprosić, aby zachowywać się odpowiedzialnie i respektować decyzje podjęte przez dyrektorów.

- Przypominam, że w wytycznych nie ma nakazu mierzenia temperatury. Natomiast jeżeli dyrektorzy wprowadzili taki zapis to rodzice powinni go przestrzegać. Izolatka nie musi być oddzielnym pomieszczeniem. To może być np. fragment korytarza, na którym dziecko będzie samodzielnie czekać na przybycie rodzica - mówił w wywiadzie udzielonego dla programu "Kwadrans polityczny" w TVP1.

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromne zmiany w 500 plus, oprócz dzieci dostaną też inni. Ponad 10 mln Polaków otrzyma pieniądze

2. Miejsca w żłobkach tylko dla zaszczepionych dzieci? Słowa Ministra Zdrowia wywołały poruszenie wśród rodziców

3. O nagraniu mówią już tysiące internautów. Porażające sceny w miejskim autobusie

Uczniowie oraz nauczyciele znaleźli się przed wielkim testem z odpowiedzialności

Nie ulega wątpliwości, że nawet najlepsze procedury oraz hektolitry płynu do dezynfekcji nie przyniosą żadnych efektów, jeśli dzieci czy nauczyciele nie będą przestrzegać przepisów epidemicznych. Najbliższe tygodnie pokażą, czy decyzja o ponownym otwarciu szkół była słuszna. Niestety w mediach codziennie pojawiają się informacje o kolejnych zamykanych placówkach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Minister Zdrowia zabrał głos. Powiedział o ponownym zamknięciu kraju
  2. Dramat dzieci i rodziców. Najgorsze wiadomości nadeszły z samego rana
  3. Robert Lewandowski nie ukrywa, dlaczego nie ochrzcił córki. Miał ważny powód
  4. Widzowie nie mieli pojęcia, prawda była ukrywana. Chodzi o Bandziorka z "Chłopaków do wzięcia"
  5. Legendarny gwiazdor disco polo trafił do szpitala. Przeszedł poważną operację

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News