Dariusz Jakubowski z żoną. Kim jest aktor serialu Pierwsza Miłość?

Dariusz Jakubowski z żoną. Kim jest aktor serialu Pierwsza Miłość? Źródło: youtube.com/TVPInfo

Dariusz Jakubowski, aktor teatralny, w czasie swojej długoletniej kariery wcielał się w najróżniejsze postacie. Zasłynął rolą Mikołaja Rybińskiego w najsłynniejszym serialu ostatnich lat - Pierwszej Miłości.

Dariusz Jakubowski urodził się 26 października 1959 roku w Warszawie. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego rozpoczął naukę w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, której absolwentem został w 1984 roku. 

Od samego początku wiedział, że swoją przyszłość zwiąże ze sceną i aktorstwem. Choć na swoim koncie ma naprawdę mnóstwo ról zarówno serialowych, jak i teatralnych, wystąpił też w kilku programach telewizyjnych. W 2007 roku aktor wziął udział w drugiej edycji Jak oni śpiewają, niestety nie powiodło mu się wówczas i zajął w konkursie ostatnie miejsce.

Dariusz Jakubowski aktywnie działa na rzecz lepszego traktowania zwierząt i angażuje się we wszelakie akcje z tym związane, między innymi był jedną z twarzy akcji Zerwijmy łańcuchy, brał też udział w konferencji na temat respektowania praw zwierząt w Pałacu Prezydenta z udziałem pierwszej damy. Aktor nie tylko mówi o swojej miłości do zwierząt, ale także słowo zamienia w czyny. Kilka lat temu przygarnął psiaka, którego nikt nie chciał.

 - Postanowiliśmy wziąć odpowiedzialność za psa, któremu trzeba pomóc. Nagle trzeba pokazać zupełnie inny świat, że może być przyjazny, może być życzliwy, może być braterski. Trzeba dużo cierpliwości i dużo serca włożyć, żeby nauczyć zupełnie nowych reakcji, wtedy ona pokazuje zupełnie inne oblicze. Prawdziwe oblicze jest takie, że jest absolutnie przyjazna i spolegliwa - mówił na antenie programu TVP Info.

Dariusz Jakubowski, aktor o wielu twarzach. Dariusz Jakubowski Pierwsza Miłość i Na dobre i na złe

Aktor wykształcenie aktorskie zdobył na PWST w Warszawie, skąd pochodzi. Debiut teatralny miał jeszcze podczas studiów, w 1984 roku, kiedy to wystąpił w spektaklu "Affabulazione" w Teatrze Studio w Warszawie, aktor związał się z teatrem aż do 2012 roku, kiedy został z niego wyrzucony. Jego oficjalnym debiutem było "Przedstawienie pożegnalne" w reżyserii Bogusława Lindy, który został nagrodzony na Festiwalu Grecja kolebką kultury. Dariusz Jakubowski występował na prestiżowych festiwalach teatralnych w całej Europie, a także na Tajwanie, w Singapurze, Japonii i Australii.

Popularność zdobył, dzięki rolom w serialach takich jak Ekstradycja, gdzie grał gangstera Strunę, Wiedźmin, Na dobre i na złe - jako dr Dariusz Wójcik, były ordynator oddziału ginekologicznego, czy Pierwsza Miłość, gdzie wcielał się w rolę Mikołaja Rybińskiego.

Od lat wspiera polską scenę teatralną, od 2006 do 2014 roku był wiceprezesem zarządu Związku Artystów Scen Polskich, kilkukrotnie zasiadał również w jury nagrody teatralnej Feliksy Warszawskie. 

Dariusz Jakubowski występuje w jednym z najpopularniejszych seriali - produkcji Polsatu Pierwsza Miłość, gdzie wcielił się w rolę Mikołaja "Ryby" Rybińskiego.

Dariusz Jakubowski ślub, Dariusz Jakubowski z żoną Katarzyną Thomas

Jeszcze na studiach był związany z Olgą Sawicką, aktorką teatralną, znaną również z reżyserii dubbingu. Uchodzili za udaną parę, której wróżono świetlaną przyszłość, dopóki w życiu pary nie pojawił się Zbigniew Zapasiewicz, z którym ostatecznie związała się kobieta. Porzucony aktor mocno przeżył odrzucenie, dopiero wiele lat później znalazł szczęście u boku innej kobiety, sopranistki Katarzyny Thomas. Aktor Dariusz Jakubowski od lat żyje w szczęśliwym małżeństwie ze śpiewaczką.

 - Mam wspaniałą żonę, która jest śpiewaczką operową. Poznaliśmy się, pracując wspólnie nad przedstawieniem "Bachantki" Eurypidesa. Ona również szuka w życiu czegoś więcej. I to nas właśnie połączyło. A ja zawsze marzyłem o tym, by naprawdę znać się na muzyce. I dzięki żonie to marzenie się spełniło. Ona nauczyła mnie słyszeć muzykę: odróżniać artystę, który ma talent, od takiego, który tylko gra "po kropkach na pięciolinii" - opowiadał z zachwytem o żonie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Paweł Ciołkosz z żoną? Kim prywatnie jest aktor polskich seriali?
  2. Katarzyna Skoniecka: zdjęcia, aktorka seriali Pierwsza Miłość i Świat Według Kiepskich
  3. Sabina - Pierwsza Miłość. Trudne losy bohaterki serialu
  4. Aleksandra Kisio: Instagram, matka, mąż. wzrost. Kim jest aktorka?
  5. Andrzej Młynarczyk: Żona, wiek, wzrost, Instagram, gdzie mieszka?
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu