WHO ogłosiło światową epidemię! Dariusz Gnatowski jedną z ofiar
Mikołaj Pilecki - 11 Czerwca 2018

WHO ogłosiło światową epidemię! Dariusz Gnatowski jedną z ofiar

Światowa Organizacja Zdrowia nie ustaje w wysiłkach na rzecz uświadamiania mieszkańców Ziemi o ich stanie zdrowia i możliwych zagrożeniach. Dziś obserwujemy prawdziwą epidemię choroby, na którą cierpi także popularny aktor Dariusz Gnatowski. Przypadłość co roku powoduje śmierć milionów osób.

Cukrzyca typu 2 zabija kilka osób co jedną sekundę. Choroba ta staje się powoli domeną ludzi z klasy średniej w krajach rozwiniętych bądź nadal rozwijających się, ale wciąż dotyka również gorzej sytuowanych. Obecnie na naszym globie z powodu cukrzycy obu rodzajów cierpi około 300 milionów osób i jeśli szacunki WHO dotyczące prawdziwej jej epidemii się potwierdzą, w ciągu najbliższych lat liczba ta wzrośnie do pół miliarda! Rozwój choroby ma związek ze stylem życia, dietą czy choćby stosowaniem używek. Na cukrzyce typu 2 choruje wiele znanych osobistości. Wśród nich jest m.in. polski aktor, którego znają wszyscy - Dariusz Gnatowski. Artysta jest aktywny w zawodzie od 1985 roku, a jego najbardziej znaną rolą jest rola Arnolda Boczka.

Dariusz Gnatowski choruje na cukrzycę typu 2

O chorobie aktora dowiedzieliśmy się kilkanaście miesięcy temu. Dariusz Gnatowski zaprezentował się wówczas w jednym z wywiadów, uprawiając sport, który jest zalecaną przez lekarzy pomocą przy leczeniu skutków nadmiaru glukozy we krwi. Jak powszechnie wiadomo jednym z głównych powodów pojawiania się cukrzycy typu 2 u osób mających genetyczne uwarunkowania do jej rozwoju, jest otyłość. Także ta przypadłość dotknęła Gnatowskiego. Cóż, gdyby było inaczej, zapewne nigdy nie zostałby serialowym Boczkiem. Właśnie z racji wzrostu średniej długości życia, nadmiaru żywności i braku ruchu społeczeństwa wysokorozwiniętego zachodu coraz częściej borykają się epidemią cukrzycy, która dotyka nawet najmłodszych. Cukrzycę typu 2 leczy się farmakologicznie. Niezbędna jest także aktywność fizyczna i zmiana diety. Statystyki mówią, że Polsce na tysiąc mieszkańców choruje na nią do około 30 osób. Europejskim liderem pozostają takie kraje, jak Hiszpania, Portugalia, Włochy czy Andora, gdzie dotyka ona już blisko setki.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gigantyczna tragedia. Nie żyje legendarny aktor „Czterech Pancernych”, „Czterdziestolatka”, „Niani” i „Hydrozagadki"
  2. GIGANTYCZNA kompromitacja premiera. Podczas przemówienia odkleiła mu się brew
  3. Przerażająca burza uderzy w wielkie polskie miasto. To się źle skończy
ZAMIANAnara_almeidaJej walkę ze śmiertelną chorobą obserwowały miliony... Zmarła, gdy się tego nie spodziewałaCzytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
nara_almeidaJej walkę ze śmiertelną chorobą obserwowały miliony... Zmarła, gdy się tego nie spodziewałaCzytaj dalej
Wiedziałeś, że powinieneś odkurzać TE miejsca?!Wiedziałeś, że powinieneś odkurzać TE miejsca?!Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
Wiedziałeś, że powinieneś odkurzać TE miejsca?!Wiedziałeś, że powinieneś odkurzać TE miejsca?!Czytaj dalej
źródło: wikipedia.org