Kim naprawdę była Trafankowska? 15 lat po śmierci gwiazdy padły rozrywające serce słowa

Kim naprawdę była Trafankowska? 15 lat po śmierci gwiazdy padły rozrywające serce słowa Źródło: youtube.com/planaktoragency

Daria Trafankowska jest jedną z najbardziej nieodżałowanych postaci polskiego aktorstwa. Gwiazda, która zmarła przed 15 laty, kryła wielki sekret. Jak się okazuje, gwiazda telewizji wspomagała wiele charytatywnych działalności. Słowa jej koleżanek z planu potrafią dogłębnie wzruszyć.

Daria Trafankowska, która zmarła na raka trzustki w 2004 roku, była jedną z największych strat, jakiej doznali nie tylko widzowie, ale i przyjaciele aktorki z planu. Doceniali ją za jej dobro i pozytywne nastawienie, a także nazywali ją "Matką Boską Trafankowską". Mimo że część widzów nie pamięta już pracy gwiazdy "Na dobre i na złe", to jej znajomi nadal nie mogą odżałować odejścia artystki. W 15 rocznicę śmierci aktorki padły bardzo wzruszające słowa od jednej z największych odtwórczyń ról w historii polskiego kina i teatru.

Daria Trafankowska była żegnana przez setki

Pogrzeb Trafankowskiej na warszawskich Powązkach przed 15 laty zgromadził setki ludzi chcących pożegnać i uczcić pamięć legendarnej artystki. Wśród żałobników nie zabrakło wówczas wzruszających słów, które łamały serca zgromadzonych na żałobnej uroczystości.

- Była nie tylko aktorką, ale wspaniałym człowiekiem. Siała pokój, emanowała dobrem. Jej drzwi zawsze były otwarte. - mówił odprawiając mszę za duszę Trafankowskiej ks. Wiesław Aleksander Niewęgłowski

- Banalną postać pielęgniarki oddziałowej potrafiła tak nasycić swoją osobowością, że miliony ludzi ją pokochały. Szkoda tylko, że ta popularność przyszła tak późno i przyćmiła nieco dokonania Darii w teatrze, filmie i telewizji. My, którzy mieliśmy szczęście z nią pracować, nigdy ich nie zapomnimy. - mówił nad mogiłą artystki aktor Krzysztof Kumor.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przyjaciele z planu wspominają gwiazdę po 15 latach

Mimo tego, że aktorka została częściowo zapomniana przez widzów, to nad jej pamięcią czuwają nadal bliscy. Krystyna Janda, która miała okazję współpracować i znać się z Trafankowską, na 15 lat po śmierci koleżanki powiedziała o niej niezwykle wzruszające słowa, które potrafią złamać serce.

- Była osobą absolutnie niezwykłą. Pomagała wszystkim, każdemu: bezdomnym, psom biegającym, kotom ze złamanymi nogami, kotom bez oczu, kotom z oczami. Po prostu bez przerwy, każdego dnia przyciągała do teatru kogoś, kto potrzebował wsparcia, kto potrzebował rozmowy, uśmiechu. - powiedziała Krystyna Janda.

  1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  2. Ivona Pavlović ogłosiła radosną nowinę! Niedługo będzie bawić na rękach dziecko! Dzidziuś jest w drodze, zewsząd spływają gratulacje
  3. Najbliższy człowiek papieża skazany za pedofilię. Polski duchowny: to prześladowanie
  4. Justyna właśnie znowu odpaliła petardę w kierunku Piotra Żyły. Publicznie pierze brudy kolejny raz
  5. Życie "księżniczki" Marty Kaczyńskiej nagle zamieniło się w bajkę. Tak drogo nie jada niemal nikt
  6. Julia Wieniawa przerywa milczenie i mówi o kolejnej "strasznej" chorobie. Znowu grubo przesadziła?

 

Źródło: Onet

Następny artykuł