Daria Trafankowska
Fot. Kadr z serialu "Na dobre i na złe"
Wiadomości Pikio - 29 Listopada 2018

Rozpłaczecie się. Piękny gest dla Darii Trafankowskiej

Daria Trafankowska była przez lata jedną z najpopularniejszych aktorek telewizyjnych i teatralnych w naszym kraju. Gwiazda zmarła jednak niestety po walce z naprawdę ciężką chorobą. Poruszeni fani zdecydowali się więc ubiegać o to, aby jej pamięć uczczono w naprawdę wyjątkowy sposób, co ostatecznie rzeczywiście się udało.

Daria Trafankowska urodziła się 5 stycznia 1954 roku w Poznaniu. Artystka bardzo szybko zrozumiała, że jej przeznaczeniem jest zdecydowanie praca aktorska. Aby móc rozpocząć działalność w wymarzonym zawodzie, ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Kim była Daria Trafankowska? Fani naprawdę ją pokochali

Gwiazda zagrała w naprawdę wielu filmach oraz serialach. Widzowie mogli ją podziwiać w takich produkcjach jak "Na dobre i na złe", "Życie za życie. Maksymilian Kolbe", czy też "Wyrok na Franciszka Kłosa". Aktorka wystąpiła także w spektaklach "Iwona, księżniczka Burgunda", "Ferdydurke", Wariacje Goldbergowskie" oraz "Wesele". Drugą największą miłością aktorki było radio. Nie stroniła także od pracy prezenterki telewizyjnej. Przez cztery lata prowadziła nawet program "Szalone liczby" na antenie Telewizji Polskiej. Niespodziewanie w życiu Trafankowskiej pojawił się jednak niezwykle silny przeciwnik - rak trzustki. Chociaż gwiazda walczyła o powrót do zdrowia, decydując się także na leczenie poza granicami naszego kraju, zmarła niestety 9 kwietnia 2004 roku w Warszawie. Rodzina zdecydowała ostatecznie, aby jej ciało pochowano na stołecznym Cmentarzu Powązkowskim. Liczni fani byli naprawdę zaszokowani i załamani wieściami o przedwczesnym odejściu uwielbianej aktorki. Wielu z nich pogrążyło się w głębokiej żałobie oraz starało się wspierać w tych trudnych chwilach rodzinę i przyjaciół gwiazdy. Ostatecznie w głowach mieszkańców i władz Warszawy zrodził się więc pomysł na wyjątkowe, niezwykle poruszające uczczenie pamięci Darii Trafankowskiej.DALSZA CZĘŚĆ TESKTU POD GALERIĄ
"M jak miłość" pożegnało aktorów."M jak miłość" pożegnało wielu świetnych aktorów. Będziemy za nimi tęsknićCzytaj dalej

Jak uhonorowano Darię Trafankowską?

W 2009 roku jej imieniem nazwano jeden z miejskich skwerów. Umiejscowiony jest na podwórku przy ulicy Orlej 6, gdzie mieszkała sama artystka. Jej mieszkanie było ponoć naprawdę wyjątkowym miejscem, co podkreślali zawsze bliscy znajomi aktorki. - Mieszkanie na Orlej zawsze było przytuliskiem dla tych, którzy na krócej lub dłużej, ze swojej winy lub bez jej udziału stracili dach nad głową. Duśka brała za rękę, otwierała drzwi i serce, rozkładała materac i smażyła naleśniki. A potem do rana wysłuchiwała zwierzeń - wspominała przed laty autorka biografii Trafankowskiej, Hanna Karolak.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Dramat aktorki znanej z M jak miłość
  2. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
  3. Niesamowita siła charakteru. Nieznany dramat Michała Wiśniewskiego, który wielu by zniszczył
  4. Znaki zodiaku i ich NAJWIĘKSZE zalety. Jakie ma twój?
  5. Rodzice gwiazdy Polsatu załamani. Chodzi o jej chorobę
ZAMIANA
KoraKora cierpiała na podstępną chorobę. Łatwo zlekceważyć jej objawyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News