Ostatnie chwile z życia Darii Trafankowskiej. Uwielbiana aktorka przegrała walkę z okrutną chorobą

Ostatnie chwile z życia Darii Trafankowskiej. Uwielbiana aktorka przegrała walkę z okrutną chorobą Źródło: Screen/youtube/planaktoragency

Daria Trafankowska była uwielbianą polską aktorką, którą kochały miliony. Niestety kilka lat temu kraj obiegła wstrząsająca informacja o jej śmierci, a teraz wiadomo, jak wyglądały ostatnie chwile z jej życia.

Daria Trafankowska przez lata była jedną z najbardziej lubianych przez fanów postaci polskiej telewizji. Dzięki roli siostry Danusi w kultowym serialu "Na dobre i na złe" rozkochała w sobie miliony i udowodniła, że w każdej roli potrafi pokazać prawdziwą, niezwykle optymistyczną i zawsze uśmiechniętą siebie. 

Dziewiątego kwietnia 2004 roku nasz kraj obiegła tragiczna informacja. Daria Trafankowska przegrała walkę z rakiem trzustki i odeszła z tego świata. Był to gigantyczny wstrząs zarówno dla wszystkich jej fanów, jak i całego polskiego show-biznesu. Choć od tych wydarzeń minęło już trochę czasu, wielu wciąż nie może pogodzić się z tą stratą, a wspomnienie ostatnich chwil gwiazdy TVP ściska serca i wyciska łzy. 

Daria Trafankowska była niesamowitą postacią, którą kochali absolutnie wszyscy

Wszyscy bliscy i współpracownicy opisywali ją jako niesamowicie miłą i życzliwą osobę, której powierzyć można było w opiece całe swoje życie. Przejmowała się problemami ludzi wokół i starała się pomagać każdemu, kto o wsparcie prosił.

- Nikogo nie omijają trudy życia, natomiast w tych próbach, którym musiałam sprostać, dostałam wiele wsparcia. Nigdy nie czułam się osamotniona. Zawsze byli przy mnie moi bliscy i przyjaciele - mówiła w jednym z wywiadów. 

Wszyscy kochali ją za rolę siostry Danusi w "Na dobre i na złe", która jednak znacznie różniła się od samej artystki. Ta w życiu prywatnym była o wiele spokojniejsza, cieplejsza i miękka.

- Generalnie jestem osobą miękką, daję sobą kierować, często idę na kompromis. W ogóle nie znoszę konfliktów i zawsze staram się mediować. A siostra Danuta, jak trzeba, to się i poawanturuje... Mogłabym nauczyć się od niej tej konsekwencji w działaniu - twierdziła. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ostatnie chwile jej życia wyciskają łzy z oczu

Gdy przyszła wiadomość o raku trzustki, Daria Trafankowska postanowiła, że nie zdradzi na ten temat w mediach żadnych szczegółów. Nie chciała, by ktokolwiek mógł jej zarzucić wywoływanie współczucia i robienie sztucznego tłumu wokół siebie. Chęć do walki podtrzymywali w niej przyjaciele z Teatru Powszechnego.

- Gdy zachorowała, natychmiast, bez zastanowienia, utworzyliśmy fundusz, dzięki któremu mogłaby skorzystać z pomocy najlepszych specjalistów - opowiada Kazimierz Kaczor.

Ostatnie trzy tygodnie życia spędziła w Salzburgu, gdzie próbowano ją uratować. Lekarze wiedzieli już, że się nie uda, ona jednak do ostatnich chwil nie traciła nadziei. Tuż przed śmiercią miała jeszcze dobry humor i chętnie żartowała. 

- Doświadczam takiej życzliwości i takiej miłości, że właściwie nie mam innego wyjścia, jak wyzdrowieć - mawiała. 

Niestety ostatecznie jej się to nie udało, jednak pamięć o niej na zawsze pozostanie, dzięki licznym produkcjom, w których przez lata wzięła udział. 

  1. DRAMAT w M jak Miłość! Aktor wyrzucony z obsady za skandaliczne zachowanie
  2. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  3. Najbliższy człowiek papieża skazany za pedofilię. Polski duchowny: to prześladowanie
  4. Justyna właśnie znowu odpaliła petardę w kierunku Piotra Żyły. Publicznie pierze brudy kolejny raz
  5. Życie "księżniczki" Marty Kaczyńskiej nagle zamieniło się w bajkę. Tak drogo nie jada niemal nikt
  6. Julia Wieniawa przerywa milczenie i mówi o kolejnej "strasznej" chorobie. Znowu grubo przesadziła?

Źródło: Onet

Następny artykuł