Daria Trafankowska była kochana przez miliony Polaków. Widzowie serialu „Na dobre i na złe” długo nie mogli pogodzić się z jej śmiercią. Odeszła nagle, zostawiając po sobie pustkę. Okazuje się jednak, że sympatycy jej talentu zapomnieli już o uroczej oddziałowej Danusi. Wszystko za sprawą grobu aktorki, który… jest w potwornie złej kondycji.

Daria Trafankowska zagrała w kilkunastu produkcjach serialowych i filmowych. Widzom TVP dała się jednak poznać jako charyzmatyczna oddziałowa. Do serialu trafiła już w 1999 roku. Jej dobrą passę zawodową przerwała jednak choroba. Zmarła w 2004 roku. Fani przyznają, że była jedną z najważniejszych postaci szpitala w Leśnej Górze. Po jej odejściu wielu z fanów nie mogło się pogodzić z utratą. Pomimo ogromnej sympatii grób kobiety jest potwornie zaniedbany.

Czemu fani nie odwiedzają grobu aktorki TVP? Daria Trafankowska była najbardziej lubianą gwiazdą z serialu „Na dobre i na złe”

Danusia Dębska była dla wielu kobiet wzorem do naśladowania. Konkretna, ale niezwykle czuła i pomocna oddziałowa natychmiast zyskała rzeszę sympatyków. Gdy dowiedzieli się o jej chorobie, nie mogli uwierzyć, że wkrótce poczuje się lepiej. Niestety, rak trzustki był okrutny dla Trafankowskiej.

Próbowała leczyć się także zagranicą. Niestety choroba postępowała w szybkim tempie, co sprawiło, że nie mogła już wrócić do zdrowia. Pożegnaliśmy ją 9 kwietnia 2004 roku. Ostatni raz pojawiła się na planie „Na dobre i na złe” w marcu 2004 roku. Do końca chciała być aktywna.

Została pochowana na warszawskich Powązkach. Dzisiaj jej grób jednak jest zaniedbany. Okazuje się, że niedawni entuzjaści zapomnieli o ukochanej aktorce.

Daria Trafankowska – sylwetka

Urodziła się w 1954 roku w Poznaniu. Ukończyła kultową Łódzką Filmówkę na wydziale aktorskim. Później postanowiła stanąć na deskach teatralnych. Pracowała w radio i była lektorką. Po chwili przyszły role filmowe i serialowe.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pamiętacie "Niewolnicę Isaurę"? Zobaczcie, jak się zmieniła! [ZDJĘCIA]

Zagrała w „Polskich drogach”, „Ucieczce z kina wolność” czy w „Tato”. Rola w „Na dobre i na złe” przyniosła jej jednak niewyobrażalną popularność. Wiele osób nie mogło się pogodzić z jej stratą. Rak trzustki postępował, ale aktorka zdawała się walczyć do końca.

Daria Trafankowska
wikipedia.org/Daria Trafankowska

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miliony Polek kochało się w dawnym gwiazdorze „Na dobre i na złe”. Dziś jest nie do poznania
  2. Edyta Jungowska zniknęła z telewizji na lata. Co dzieje się z zapomnianą aktorką „Na dobre i na złe”?
  3. Zenek Martyniuk ujawnił najpilniej strzeżoną tajemnicę TVP! Opadną Wam szczęki
  4. Znaki zodiaku i ich idealne połączenie. Jakich kobiet szukają mężczyźni?
  5. Zdrada męża. Wiemy jak sprawdzić i co robić dalej po zdradzie

Na pewno nie poznajesz tej znanej prezenterki! Tak zmieniały się gwiazdy TVP

ŹRÓDŁOwikipedia.org

Absolwentka twórczego pisania Uniwersytetu Łódzkiego i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarka Pikio.pl