Podczas wiecu zorganizowanego przez Komitet Obrony Demokracji w Gdańsku, żona byłego prezydenta Lecha Wałęsy, Danuta ostro skrytykowała Kościół katolicki w kontekście głośnej sprawy odnalezienia dokumentów w domu gen. Kiszczaka.

Danuta Wałęsa powitała manifestujących oświadczeniem, że postanowiła wziąć udział w proteście, by zamanifestować swój sprzeciw wobec aktualnego obozu władzy i „małego człowieczka”, czyli Jarosława Kaczyńskiego.

 – Przyszłam tutaj, żeby zamanifestować swój sprzeciw względem tego rządu i tego małego człowieczka, który stoi za tymi, których sam wybrał. I nawet się nie wychyli, bo on się boi. Bo on się bał w stanie wojennym: nie internowali go, zamknął się w czterech ścianach z kotem – powiedziała do zgromadzonych w Gdańsku Wałęsa.

To jednak krytyczne słowa o Kościele katolickim wzbudziły największe zaskoczenie. Dotychczas zarówno Lech Wałęsa jak i jego małżonka znani byli ze swojej religijności i bardzo przychylnego stosunku do katolickich hierarchów.

 – My się musimy sami organizować, nie możemy liczyć na Kościół. To przykre i smutne. Biskup Głódź mówi, żeby Wałęsa przeprosił. Ale za co ma Wałęsa przepraszać? Gdyby Wałęsa nie rozmawiał z komunistami, to by nic nie osiągnął i nie bylibyśmy tutaj. Bogu dzięki, że on rozmawiał z komunistami, ale ja mogę gwarantować, że on nikogo nie skrzywdził, nikogo nie zdradził, nikogo nie sprzedał i nie brał żadnych pieniędzy – oświadczyła Danuta Wałęsa.

 – Prawdą jest też, że Kościół by mógł teraz dużo powiedzieć; ci księża czy biskupi, którzy byli w tamtym czasie. Ale Kościół osiągnął swoje cele, Wałęsa wywalczył msze święte w radio, i telewizji, i wiele rzeczy Kościół ma. Teraz jeszcze dostał pieniądze. Kościół powinien być z narodem – dodała była pierwsza dama.

ZOBACZ TAKŻE – Wałęsa o Wykopowiczach: To są prości ludzie, też im się należy dyskusja

ZOBACZ TAKŻE – Były poseł PO o marszu KOD: To nie był naród polski. To naród SB i UB

ZOBACZ TAKŻE – Petru: Zmusimy Kaczyńskiego żeby ustąpił!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: newsweek