Danuta Wałęsa przez lata pozostawała w cieniu znanego męża, który w Polsce stał się prawdziwym symbolem walki z komunizmem oraz przemian ustrojowych z 1989 roku. Żona byłego prezydenta zdecydowała się jednak niespodziewanie wkroczyć do świata polityki, angażując się w kampanię przed wyborami samorządowymi 2018. Sprawę licznie komentują dziś internauci, którzy nie spodziewali się spotu z udziałem życiowej partnerki Lecha Wałęsy.

Danuta Wałęsa weszła w związek małżeński z przyszłym liderem Solidarności 8 listopada 1969 roku. Para wychowała ośmioro dzieci, spośród których każde wybrało nieco inną drogę.

Najbardziej znanym Polakom synem Wałęsów jest bez wątpienia Jarosław. Ten pełnił już funkcje posła, europarlamentarzysty, a obecnie ubiega się o objęcie fotela prezydenta Gdańska.

Po co Danuta Wałęsa weszła do polityki?

Co ciekawe, polityk otrzymał wsparcie w kampanii wyborczej od swojej matki, która wystąpiła w specjalnym spocie, promującym jego kandydaturę. Widzimy na nim Danutę Wałęsę, oglądającą stare rodzinne zdjęcia i wypowiadającą się bardzo pozytywnie na temat ukochanego syna.

Szczególną uwagę przykuwają fotografie z dzieciństwa działacza, w tym jedna, na której uwieczniono go z papieżem Janem Pawłem II. Na innych możemy zobaczyć Lecha i Danutę Wałęsów na uroczystościach rodzinnych oraz podczas wspólnych wakacji.

– Nasz syn Jarek zawsze się wyróżniał. Intuicję i pracowitość ojca umiał połączyć z wielkim sercem i troską o innych. On też nieustannie walczy o lepszą Polskę. Widzę, jak dba o swoją rodzinę, bliskich i jak kocha Gdańsk. Miasto w którym się urodził, wychował i mieszka ze swoją żoną i dziećmi. Jestem dumna z syna i wiem, że uczyni wszystko, aby Gdańsk był miastem, z którego wszyscy będziemy dumni – powiedziała o synu Danuta Wałęsa z wyraźnym wzruszeniem.

Czy Jarosław Wałęsa zostanie prezydentem Gdańska?

Spot pojawił się już na oficjalnym koncie Jarosława Wałęsy na Facebooku. Polityk jest z niego ewidentnie bardzo zadowolony, dlatego też z radością podziękował matce za jej pomoc w kampanii przed wyborami samorządowymi 2018. Przypomnijmy, że Wałęsa jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska, który na razie ma w sondażach największe poparcie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polskie Pierwsze Damy. Wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć!

– Dziękuję mamo, nie zawiodę! Zapraszam do obejrzenia mojego pierwszego spotu wyborczego – napisał poruszony Wałęsa, zachęcając wyborców do zapoznania się z filmikiem, który ma przekonać ich do oddania na niego licznych głosów.

Kliknij po więcej, na pewno cię zaciekawi

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pawłowicz pisze o sekstaśmie Schetyny i Trzaskowskiego. Nie ma hamulców
  2. Potężne siły z kraju i zagranicy chcą zniszczyć Mateusza Morawieckiego. Prawica ujawnia kulisy
  3. Miała grać w spocie wyborczym Jakiego. Przez dawną politykę dostała ataku serca
  4. Syn Czarneckiego szukał pracy, w której się nie narobi i znalazł. Astronomiczne honorarium

Czy Lech Wałęsa jest dla Ciebie bohaterem?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Lech Wałęsa skończył 75 lat. Oto najzabawniejsze MEMY z jego udziałem!

Zobacz również